Нове при складанні іспитів у ДАІ (репортаж)

  У ДАІ запровадили нову систему спостереження за іспитами на отримання водійських прав. Відтепер безпосередньо з Департаменту ДАІ можна наживо контролювати хто складає на права, в якому МРЕО і на які запитання відповідає у даний момент. Це унеможливить будь-які фальсифікації результатів іспитів - запевняють в Державтоінспекції та додають - подібна система контролю не має аналогів у світі. В подальшому планують розмістити в МРЕО ще й камери спостережння.

  Звичайне столичне МРЕО, звичайний іспит з отримання водійських прав. Лише одна новинка. За відповідями курсантів стежать не лише присутні інспектори.

  За п`ятнадцать кілометрів від місця іспиту, у  Департаменті ДАІ, генерали наживо бачать увесь процес екзамену. На які питання відповідають потенційні водії, скількох помилок припустилися і чи склали іспит - усе видно на моніторі. Результати тестів спершу надходять саме сюди, до Департаменту, а вже потім про них дізнаються інспектори на місцях. Це унеможливлює будь-які фальсифікації - поясняють у ДАІ і вже хизуються першими досягненнями.

  Будь-яке стороннє втручання в роботу курсанта, наприклад спроба виправити помилку, одразу фіксується. При цьому прізвище людини, якій допоміг інспектор, світиться жовтим кольором. За даними ДАІ, за три тижні роботи нової системи у тестовому режимі, таких випадків було чимало. Інспектори виправдовуються - мовляв це недоліки в роботі системи.

  Нова система спостереження нині працює лише у двох столичних МРЕО. До кінця року обіцяють запровадити її - в десяти обласних центрах. Скільки це коштуватиме - в ДАІ не кажуть, моляв ще не підраховували. Що ж до курсантів про новинку вони чують вперше, та ставляться до неї з розумінням.

  У ДАІ сподіваються - якщо нова система запрацює по всій країні - зникне корупція під час отримання водійських прав. У майбутньому планують встановити ще й камери спостереження в пунктах складання іспитів.

  Азад Сафаров, Олексій Тищенко, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Названо Нобелівських лауреатів з економіки
  Наступний матеріал
  Головне питання засідання РНБО - національні інтереси у воєнній галузі
  Теги: