Нелегальні кар`єри загрожують затопленням селищу на Донеччині

  Мешканцям селища Троїцьке-Харцизьке на Донеччині загрожують нелегальні кар’єри. У них добувають вугілля для електростанцій. Екологи попереджають: якщо розробку надр не зупинити – три тисячі будинків може затопити. Вода може потрапити і до офіційної шахти Іловайської.

  Володимир Іванович Саєнко (біля кринички):  "Всю жизнь сколько я здесь живу – 60 лет этой водой питаемся".
  Володимир Іванович щодня бере воду у цій криниці. Зараз, у робочий час, тут порожньо, але ввечері стоятиме величезна черга.

  Володимир Іванович Саєнко: "Раньше с этой трубы в четыре пальца вода шла, сейчас там перерезали жилу. Боимся, что вообще воды не будет".

  Це єдине питне джерело на усе селище. Місцевим водопроводом не користуються вже два роки. Незаконні розробки у кар’єрі призвели до того, що питної води з кожним днем стає дедалі менше.

  На диких кар’єрах добувають штиб - так місцеві називають дрібне вугілля, майже пил, який використовується на електростанціях. Розробки ведуться цілодобово. Упродовж години селищною дамбою проїжджають до півсотні завантажених вугіллям вантажівок. Від цього гребля - на межі руйнування.

  Володимир Іванович Саєнко: "Проехать на скутере я еще могу. На машине мы плывем после дождя. На велосипеде тоже сложно. Здесь единственная дорога не только к нам в поселок, но еще и на кладбище. Если рухнет вот здесь и там грязь, даже покойника невыносимо будет пронести".

  При появі знімальної групи - усі вантажівки квапливо залишають кар’єр.

  Раніше тут були поля. Нині - нелегальна розробка надр.

  Валентина Іващенко, Троїцько-Харцизький селищний голова: "Разработки угля ведутся карьерным способом – то есть это роются огромные ямы. Которые заполняются водой. И сейчас говорят, наполнились эти карьеры до пяти метров".

  Валентина Кармазіна, еколог шахти «Іловайська»: "Образуется в карьерах вода, которая в любой момент может проравться + чревато прорывом дамбы в любой момент, что грозит и приведет к затоплению поселка Троицко-Харцызска".

  Правоохоронці розводять руками, про дикі кар’єри знають, але подіяти нічого не можуть. Розробки знаходяться на землі сусіднього Амвросіївського району. Єдина спроба зупинити потік вантажівок - закінчилася для міліції невдачею.

  Максим Кіріндясов, начальник Харцизького райуправління МВС у Донецькій обл.: "Мы выставляем экипажи ГАИ в том месте, где проходят машины. И насколько это возможно стараемся ограничить передвижение этих машин. Но эти машины оснащены путевыми листами, документами и фактически законных каких-то мер к ним принять невозможно".

  Проте вже наступного дня після візиту знімальної групи 5 каналу, правоохоронці порушили дві кримінальні справи проти нелегальних копачів вугілля. Збиток, завданий нелегалами, оцінюють у 300 тис. грн.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко. Троїцьке-Харцизьке, Донеччина. 5 канал.

  Попередній матеріал
  Попереджувальний страйк працівників порту в Марселі [відео]
  Наступний матеріал
  Мітинг на захист куріння у Греції [відео]
  Теги: