5.ua

Недужі українці знову протестують - МОЗ закупило лише 6% необхідних їм ліків

  "Чорним вівторком" охрестили пацієнти медичних закладів 21 жовтня. У кількох містах України відбулися масові протести.


  У столиці під Кабміном хворі розстелили чорну доріжку та написали прем’єр-міністру "чорного листа". Сьогодні спливає 21 день, відведений Арсенієм Яценюком на закупівлю ліків за держпрограмами. За цей час, за підрахунками хворих, МОЗ провів тендерів лише на 6 відсотків від потреби. Тисячі пацієнтів із такими діагнозами, як гемофілія, онкологія, вірусні гепатити та туберкульозом лишаються без життєво необхідних ліків. Аби прискорити процедуру закупівлі, хворі закликають передати цю функцію Держслужбі з надзвичайних ситуацій. В екстрених випадках вона має право купувати ліки без конкурсу напряму у виробника.

  "Ми всі у траурному одязі з чорними плакатами прийшли до будівель, які приймають рішення щодо закупівлі ліків. По нашим підрахункам, вчора на 18:00 нове керівництво МОЗ закупило лише 6% ліків за три тижні. Це означає, що майже всі державні програми досі провалені. Єдиний метод – це прямі перемовини з виробниками ліків. Таку процедуру може провести лише Держслужба з надзвичайних ситуацій" – вважає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ "Пацієнти України".

  У МОЗі виправдовуються: "На нашу думку, людей, які більш в цьому розуміються – це призведе до затягування, навпаки, процедури, і можливі альтернативні процедури закупівлі через альтернативний шлях ДСНС може бути при найкращих прогнозах – кінець листопада", – запевнила заступниця міністра охорони здоров’я Олена Терещенко.

  .

  Попередній матеріал
  МВС звітує про відкриття 178 справ щодо порушень виборчого законодавства
  Наступний матеріал
  Єврокомісар консультується з Росією перед тристоронніми перемовами по газу