фото УП

Недужі українці обурені затягуванням закупівлі ліків у МОЗ

  Зо дві сотні хворих та їх родичів пікетували сьогодні Кабмін. Вимагають термінового проведення тендерів на закупівлю ліків. Люди обурені тим, що Мінохорони здоров'я вже більше півроку не може закупити препарати.


  Як результат – лікування людей зі смертельно небезпечними хворобами, такими як гепатит, туберкульоз, СНІД, онкозахворювання, гемофілія – під загрозою зриву. Недужі ризикують вже у жовтні не отримати ліки, якими їх зобов'язана забезпечувати держава.

  Щороку більше п'ятдесяти тисячам українців антиретровірусні препарати закуповувала держава на початку року. Проте, вже 8 місяців тендери так і не провели, а лікуватися самотужки ці люди не можуть.

  Офіційна причина непроведення тендерів, опубліковна на сайті МОЗ – завищені ціни на ліки. Мовляв, через коливання курсу валют фармкомпанії виставили таку ціну, яку не може заплатити держава.

  У кінці квітня новопризначений міністр охорони здоров'я декларував намір прискорити та спростити процедуру тендерів. Тоді чиновник пообіцяв – до червня забезпечать хворих ліками, й ліквідують корупційну схему закупівлі препаратів.

  Нині чільник міністерства стверджує – проведення тендерів гальмує його заступник. У доповідній записці прем'єр-міністру скаржиться: Руслан Салютін саботує процедуру держзакупівель – не проводив засідання тендерного комітету. Тепер пацієнти й активісти вимагають звільнити чиновника.

  Директор Центру протидії корупції Віталій Шабунін каже: "Конкретно за цю проблему особисто відповідає Салютін, але Мусій, як міністр, несе повну з ним солідарну політичну відповідальність".

  Експерт каже: попереджав керівників Міністерства про небезпеку й радив, як можна в умовах підвищення цін провести тендери.

  "Можливість побачити ціни ми отримали на 2 місяці пізніше, що не дає нам можливість цьому протидіяти. І в цьому ключова проблема МОЗу: вони спеціально затягли тендери, щоб ми побачили перепад максимально пізно" – каже Віталій Шабунін.

  Голова БФ "Пацієнти України" Дмитро Шерембей додає: "Официально они сказали – фармкомпании завысили цену. Мы это Министерству сказали в марте, что стала дешевая гривна, вам надо идти по другой процедуре, чтобы купить препараты и не потерять ни одного больного. Нас не послушались".

  Коментувати ситуацію Руслан Салютін відмовився, про що повідомив у телефонній розмові, і порадив чекати результатів службового розслідування.

  За законом, звільнити чиновника може Кабінет міністрів. Активісти знають – подання про звільнення вже в уряді, проте жодного рішення поки що немає.

  Попередній матеріал
  Троєщинські волонтери зібрали для бійців НГУ 6 тонн допомоги
  Наступний матеріал
  Польща відправила українським військовим гуманітарну допомогу
  Loading...