Небезпечні для життя котли опалення закупили до шкіл Луганщини

  Без опалення - можуть лишитися майже два десятки сільських шкіл на Луганщині. Газові котельні закупили, але МНСники визнали їх небезпечними для життя дітей. Відтак, на вітер можуть піти і мільйони гривень, на які купували це обладнання.

  Новина про закриття 19 шкіл змусила батьків відчути  тремтіння посеред спекотного літа. Щозими їхні діти у класах майже не знімали верхнього одягу. Тож, коли у школах почали встановлювати котельні, зраділи - нарешті діти не мерзнутимуть. Утім, тішилися недовго - комісія еменесників опломбувала заклади і наказала винести котельні за стіни будівель. 

  Батьки, щоб не зволікати з початком навчання, вже готові викласти додактові гроші на обладнання нових опалювальних установок.

  Наталія, мати учня Шульгинської ЗОШ: "С 1 сентября до отопительного сезона будем смотреть... По 200 гривень, не больше".

  Під заборону потрапили 19 шкіл Старобільського району. Нове котельне обладнання встановили у приміщеннях впритул до стін класів. Еменесники наполягають на виконанні правил безпеки.

  Геннадій Сухорученков, начальник ГУ МНС України в Луганській області: “Речь идёт о безопасности детей. Местная власть должна отнестись с пониманием к вопросам обеспечения пожарной безопасности”.

  Директори шкіл хапаються за голови. Мільйони гривень витрачені марно. Щоби замінити вугільні пічки, на газове обладнаня у школах чекали роками. А  звести нове приміщенння  для котелень за 11 метрів від школи - справа не найближчого часу.

  Ольга Бадеєва, директор Шульгинської ЗОШ: “Опечатали кочегарки, сказали щоб в 11 метрах від школи була. Незнаю що ми будем робить. Будем замерзать. 200 тисяч надо на одну школу”.

  Районні чиновники від освіти, які керували проектом зведення котелень, про свою помилку поки що не знають. Напередодні перевірки еменесниками всім складом  пішли у відпустки. Між тим, у школах шукають рішення - як убезпечити дітей і не руйнувати котельні.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  ЄБРР: Економічна ситуація в Україні покращилась
  Наступний матеріал
  Рада ЄС ухвалила пакет нових санкцій проти Ірану
  Теги: