Небезпечні атракціони [відео]

  Кожен третій атракціон в Україні - облаштований з порушенням норм - такі дані Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки. Три місяці інспектори перевіряли понад 9 сотень каруселей, роботу третини з них призупинили.

  Адреналін у крові, яскарі враження та емоції. По такий набір проходять на атракціони любителі екстримального відпочинку. Утім, про безпеку часто забувають.

  Три місяці інспектори перевіряли більше 9 сотень українських атракціонів. І резюмували - третина - не відповідає нормам, бракує документів або й взагалі - загрожують життю. Найбільше нарікань - на атракціони Криму, Донецька, Харкова, Луганська та Києва.

  Але другий шанс на життя у літньому сезоні атракціони мають. Якщо власники виправлять недоліки, атракціон повторно перевірять і запустять у роботу. Приміром, у столичному парку "Нивки", де через брак документів, опломбували 7 гойдалок - запевняють - дозволи оформили і готові до роботи.

  У гірпромнагляді радять бути прискіпливими і документи на гойдалки - перевіряти. Утім, заспокоюють, за останні два роки на атракціонах ніхто не постарждав.

  На практиці поради фахівців - не спрацьовують. Подвитися на документи у одному з парків столиці відвідувачі не можуть, доводиться вірити касирці на слово.

  Адміністратори парку - від журналістів - тікають.

  Щоправда, після години перебування у парку знімальної групи, із повним пакетом документів з`явився директор. Переконує - кожному клієнту показувати дозволи вони зобов`язані і це роблять. Цю ж ситуацію назвав вийнятком та неопрозумінням.

  Ксенія Дворнікова, Сергій Клименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Польщі - протест будівельників через невиплату грошей з підготовки до Євро
  Наступний матеріал
  Сьогодні - вирішальний для українців матч із збірною Англії
  Теги: