НДІ "Укрпроектреставрація" позбавляють приміщення [відео]

  Вони дали друге життя будівлі Верховної Ради, Андріївській церкві, а тепер можуть втратити роботу. Науково-дослідний інститут "Укрпроектреставрація" - провідний заклад з відновлення пам`яток архітектури, позбавляють приміщення. Столичний Гостинний двір, в якому вже десятки років працюють науковці, закривають на відбудову. Нового робочого місця реставраторам не дають.

  Науковці не вигукують гасел, не перекривають рух автомобілів - протестують інтелігентно. На вулицю їх змусила вийти небезпека втратити роботу.

  Валентина Горяєва, працівниця НДІ "Укрпроектреставрація": "Мабуть, реставрація не потрібна. Восстанавливать - не знаю кто будет, и вообще не нужны, эти памятники архитектури - получается ни мы не нужны, ни памятники не нужны".

  Богдан Тихоненко, працівник НДІ "Укрпроектреставрація": "Памятники архитектуры нужно восстанавливать, они у нас в ужасном состоянии, их просто ломают и выводят из памятников архитектуры".

  15 березня інститут "Укрпроектреставрація" отримав листа з вимогою звільнити приміщення, куди переїжджати - у документі ні слова.  

  Лариса Цяук, головний архітектор проектів НДІ "Укрпроектреставрація": "Нам предлагают, как вариант, слиться с НИИСКом - Научно исследовательский институт конструкции. Эта идея касается не просто помещений, а ликвидации нас, как структуры".

  Керівник інституту заспокоює - невизначеність з приміщенням тимчасова, і пов`язана з передачею інституту з підпорядкування Міністерства регіонального розвитку до Міністерства культури. Питання це Мінрегіонбуд піднімає 2 роки. Упродовж цього часу - і зменшує фінансування реставраційних робіт.

  Олександр Молож, в.о. директора НДІ "Укрпроектреставрація": "Три роки у нас було виконання за рік - близько 40 мільйонів. Потім стало 17, 11, а минулого року трошки більше 4-х мільйонів".

  Лариса Цяук, головний архітектор проектів НДІ "Укрпроектреставрація": "Мы не удобны нашему министерству, от нас хотят просто избавиться. Мы стали разменной монетой в высвобождении этого здания".

  Керівник Мінрегіонбуду - Анатолій Близнюк - коментувати ситуацію відмовився, пояснюючи, що це не в його компетенції. Михайло Кулиняк підтверджує: інститут передають у його відомство, однак про приміщення для науковців - промовчав.

  Михайло Кулиняк, міністр культури: "Ми розглядаємо це питання".

  Колектив інституту "Укрпроектреставрація" уже попросив втрутитися у ситуацію президента та прем`єра. Науковці наполягають: якщо стан невизначеності затягнеться - інститут втратить фахівців. Тож і рятувати архітектурні пам`ятки буде нікому.
   
  Дарія Безродна, Максим Петраков, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Бельгії прощаються з жертвами автобусної аварії у Швейцарії
  Наступний матеріал
  На чиновників КМДА чекає дві хвилі скорочень
  Теги: