Навальний відмовився від домашнього арешту і зняв електронний браслет

  Російський опозиційний політик Олексій Навальний відмовився дотримуватися режиму домашнього арешту.

  Про це він повідомив на своєму персональному блозі.

  "Я чесно почекав належні за законом п'ять діб, навіть більше. Вироку досі немає. Не можу сказати, що моя ситуація зовсім унікальна: я ж просто сиджу під арештом взагалі без жодного папірця, навіть без резолютивної частини вироку, а мій брат Олег взагалі сидить у камері. А у звичайному випадку людину без вироку на руках не візьме ні одне СІЗО, це виключено", - написав Навальний.

  Він нагадав, що читання вироку перенесли з 15 січня на 30 грудня під приводом, що "вирок уже готовий".

  "Тобто 139 томів кримінальної справи і свідчення десятків свідків були уважно вивчені суддею Коробченко за 6 днів", - зазначив політик.

  За його словами, вирок оголошували рівно 7 хвилин, сказавши "визнати винними і дати стільки-то років і такий-то штраф", не видавши на руки навіть те, що оповістили, мотивувавши що воно "ще не готове".

  "Мене всі питають: а ви вже подали апеляційну скаргу? А коли апеляція? Та ні, апеляції поки ніякої й бути не може - тексту вироку немає і оскаржити нічого. Такий ось геніальний хід від путінського "правосуддя"", - наголосив Навальний.

  Також російський опозиціонер заявив, що він - єдина в історії російських судів людина, що сидить під домашнім арештом після винесення вироку. Адже стаття 107 російського КПК чітко говорить, що такий запобіжний захід застосовується лише щодо підозрюваних і обвинувачених.

  "Стаття 311 КПК чітко говорить, що підсудний підлягає негайному звільненню в залі суду в разі "обвинувального вироку з призначенням покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, або покарання у вигляді позбавлення волі умовно". А мій домашній арешт - це різновид позбавлення волі", - написав Навальний.

  "Я відмовляюся виконувати вимоги мого незаконного утримання під домашнім арештом", - заявив він.

  Попередній матеріал
  13 січня Європарламент розгляне ситуацію в Україні
  Наступний матеріал
  У столичному метро постраждав підліток

  Московський суд вирішив не віддавати Навального під арешт

  Навального після затримання привезли назад додому

  У мережі з’явилось відео затримання Навального

  Навального затримали біля Манежної площі в Москві