Національний інститут раку отримав новий хірургічний корпус [відео]

  Двадцятирічний довгобуд здали в експлуатацію. Національний інститут раку до дня медика отримав новий хірургічний корпус. Там розпочався монтаж обладнання в операційних. Впоратися робітники мають до кінця літа. А вже у вересні хірурги працюватимуть у нових оперблоках. Тоді ж нове приміщення отримає і дитяче відділення.

  Хірургічний корпус Національного інституту раку почали зводити ще на початку незалежності України. Оскільки, робота тут вирує і досі - у день офіційного відкриття обійшлися без червоної стрічки. 

  Ігор Щепотін, директор Національного інституту раку: "20 лет. За это время многие здания вообще выходят из срока эксплуатации. Тут гулял ветер. Многие вещи пришлось переделывать. Начиная от полов, штукатурки, окон".

  Ось так усередині виглядала ця будівля два з половиною роки тому. Довести її до ладу - державі  бракувало грошей. З відновленням фінансування  приміщення причепурили. Утім попри капітальний ремонт, довгобуд і досі не готовий прийняти пацієнтів. 

  У хірургічному корпусі щойно почали монтувати новітнє обладнання. Операційних тут буде шістнадцять. На 5 більше, ніж у старому корпусі. Набутим досвідом  хірурги обіцяють ділитися з колегами по всій країні.   

  Богдан Борисюкб завідувач операційного блока: "Планируется в каждом зале установка следящей видеосистемы. Она будет позволять проводить видеоконсультации".

  Окрім операційних, новий корпус має два відділення реанімації та стаціонар.

  Людмила Голоднік, 5 канал: Нові палати передбачені для одного, максимум двох пацієнтів. Для них тут є санвузол та душова. Тоді як у старому корпусі на 15 квадратних метрах могли міститися по 6 чоловік. І вигоди для них були на поверсі".

  Олег Гайдай, батько онкохворої дитини: "Мы то с маленькой помещаемся на кровати. А старшим приходится с мамами делить одну кровать. Спят поперёк, стулья подставляют".

  Олег Гайдай разом із донькою Христею поки що на нову будівлю споглядають з вікна. Дитяче відділення - єдине з усього інституту, яке повністю там оселиться від вересня. Для малечі на новому місці пообіцяли обладнати гральні та навчальні класи. Подивитися на них пацієнтів не пускають. Екскурсії проводять лише чиновникам - і не дарма. 

  У хіміотерапевтичному корпусі можуть з`явитися й умови для пересадки стовбурових клітин. Якщо цей проект стане реальністю, то причин в українців їхати за кордон для лікування раку не буде. Ось тільки де держава братиме гроші на нову обіцянку - невідомо. Приміром, лише на завершення будівництва цього корпусу в останні роки витратили 150 мільйонів гривень.

  Людмила Голоднік, Євген Кияшко, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  Пшонка наказав підлеглим оприлюднити декларації про доходи
  Наступний матеріал
  День літнього сонцестояння відзначили у Стоунхенджі [відео]
  Теги: