НАТО готуватиме молодших командирів для українського війська

  НАТО має намір готувати сержантів для української армії.

  Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на керівника групи радників від НАТО з питань реформування військової освіти в Україні, генерала у відставці Богуслава Пацека.

  "З 15 грудня почнемо домовлятися у Києві про навчання західними експертами сержантського складу української армії. Це – найбільша освітня програма НАТО в Україні", – сказав він.

  Пацек додав, що підготовка розпочнеться у Львові, де розташований навчальний центр Міноборони України, а згодом вона пошириться на інші міста.

  На його думку, ставку слід робити на військовий вишкіл.

  "Якщо українська армія добре підготується, то цей рівень відчуватиметься вже через 5-10 років", – заявив представник НАТО.

  За його словами, країни Альянсу, зокрема США і Канада, охоче виділяють кошти на навчання українських військових.

  "Для зміни стандартів у навчанні і підготовці української армії треба 3-5 років і сотні тисяч євро. Країни НАТО завжди охочіше виділяють кошти на навчання, ніж, скажімо, на закупівлю зброї", – сказав польський генерал.

  Він поінформував, що за два роки його роботи радником НАТО з питань військової освіти в Україні багато що змінилося на краще, але багато чого слід ще привести до стандартів альянсу.

  Пацек повідомив, що українські офіцери вже проходять перепідготовку на Заході. Зокрема, за його інформацією, у кожному з чотирьох військових навчальних закладів Польщі навчається від п’яти до десяти слухачів з України.

  Попередній матеріал
  Польща створить власну систему ППО
  Наступний матеріал
  Новий глава МОЗ домовився з фармацевтами про відкритість, кооперацію і чесні правила

  Марчук став в СБУ головним координатором співпраці України з НАТО

  Протигази за зразками НАТО для військових АТО

  НАТО створить у Грузії навчальний центр

  Саміт НАТО у Брюсселі: Альянс наближається до України