НАША ПЕРЕМОГА: Ветеран УПА Святослав Мельничук (відео)

  Для героя наступної історії війна почалась в 17 років. Він боронив Україну одразу від двох ворогів: нацистів та комуністів. Тому 9-те травня для нього перемога лише над одним із них. Ветеран УПА Святослав Мельничук пройшов війну, потім за свої переконання та прагнення бачити Україну незалежною провів у воркутинських таборах 10 з половиною років життя. 5 канал продовжує розповідати історії очевидців Другої світової війни.

  Святослав Мельничук заприсягся вступити до Української Повстанської Армії коли йому було 17. Після того, як побачив дощенту винищене польською Армією Крайовою українське село на Холмщині.

  Святослав Мельничук, ветеран УПА: "Відкривається краєвид села, і ми бачимо, що усе село спалене. Ну ми тоді поклялись, що здамо екзамени достроково і підемо захищати свої села, у відділи Української повстанської армії".

  Ветеран розповідає - у 44-му УПА, попри нелегальне становище, досягла розквіту сили, діючи чи не по всій території України. Армія мала чітку військову ієрархію та добре вишколених вояків. Повстанці билися на кілька фронтів - з нацистами, Армією Крайовою та загонами НКВС. Усі вони періодично вчиняли каральні експедиції проти повстанців.  

  Святослав Мельничук, ветеран УПА: "Ми мали розумних, вишколених командирів, і зайняли таку позицію, щоби найменші втрати були, і найбільший результат в перемозі. Ми заманили їх у ліс. А в лісі ми знали всі ярки, всі позиції, які нам були вигідні".

  Але НКВС не ловило гав. Уже в 1945-му, після однієї з облав, Святослава Мельничука заарештували. І заслали у Воркуту, на десять з половиною років.  Повернувшись із таборів, чоловік заново здобув середню, а потім і професійну освіту, викладав у школі музику та співи. Навіть після виходу на пенсію старий вояк не складає зброї - свою онуку він виховує у дусі патріотизму.

  Святослав Мельничук, ветеран УПА: "Щоби вона розуміла, що Україна то є незалежна держава і мусить такою бути". 

  Святослав Мельничук пересувається лише на милицях, проте на здоров"я не нарікає. Навпаки - бравий ветеран Української повстанської армії не пропускає жодного засідання створеної ним  громадської організації "Братство ОУН-УПА".

  Майя Гуменна, Сергій Льоткін, Чернівці, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Запоріжжі поставили Сталіна (відео)
  Наступний матеріал
  300 авіарейсів скасовано у Європі через виверження вулкану в Ісландії
  Теги: