Нардепи невдоволені ходом слідства у справі подій на Банковій [відео]

   Правоохоронці погано ведуть слідство по подіях 1 грудня на Банковій – такий вердикт парламентського комітету з прав людини. Окрім цього депутати відзначили численні порушення у ході досудового слідства, за наслідками якого були заарештовані 9-ро учасників подій під адміністрацією президента. Члени комітету просили допустити їх до заарештованих, які перебувають у лікарні, але прокурори у такій зустрічі відмовили.

  Наталія Степанова: «Де їх били? Мабуть там, у дворі, бо по відео видно, що стоїть якась структура, фонарь, і біля нього б’ють беркутівці».

  Наталія Степанова розповідає 5 каналу, як 1 грудня на Банковій постраждав її зять. Що з ним сталося – жінка побачила на відео. Чоловік був непритомний, але згодом виявилося, що він не постраждалий, а підозрюваний в організації масових безладів.

  Наталія Степанова: «Він в БСМП, у лікарні швидкої допомоги, разом з 6-ма він там знаходиться. Йому також дали 60 діб під вартою».

  Загалом, суд арештував 9-х учасників подій біля адміністрації президента. Це стало предметом розгляду парламентського комітету з прав людини. Опозиціонер Андрій Шевченко вважає, що правоохоронці порушили низку прав, зокрема – на мирне зібрання, чесне правосуддя, життя та здоров'я.

  Андрій Шевченко, народний депутат, «Батьківщина»: «Це вікна комітету з прав людини. І за іронією долі, ці масові порушення прав людини, які ми бачили, були саме тут, під нашими вікнами».

  На засідання комітету не з’являються регіонали, зокрема – Ганна Герман. Натомість, прийшли правоохоронці та уповноважений з прав людини. Валерія Лутковська каже, що зустрілася з усіма заарештованими. Кожен із них написав заяву про побиття «Беркутом». Прокурори обіцяють розслідувати і дії правоохоронців.

  Валерія Лутковська, уповноважена ВР з прав людини: «Усі тілесні ушкодження вони отримали у результаті дій «Беркуту». Прокуратура має перевірити ці заяви, оцінити тяжкість ушкоджень і приймати рішення стосовно того, чи відкривати провадження по нанесенню тілесних ушкоджень цим особам».

  Юрій Ударцов, заступник генпрокурора: «Порушено 3 кримінальні справи стосовно працівників «Беркуту». Одна справа розслідується за фактом перевищення владних повноважень».

  Адвокати та правозахисники переконують: усі 9-ро заарештованих – мирні учасники протесту, тож вимагають від прокурорів послабити їм запобіжний захід. Правоохоронці відсилають до апеляційного суду, і демонструють фото одного з затриманих. Депутати-опозиціонери обурюються:

  Микола Бескишний, прокурор Києва: «Людина, яка заарештована – у неї у рюкзаку біта, ножі».

  Депутати: «Прізвище!»

  Микола Бескишний, прокурор Києва: «Я не можу називати, тому що винного тільки суд. Народний депутат Петренко мене чує».

  Закидають правоохоронцям і умови утримання заарештованих. У лікарні до них пройти не можна, охороняють два кордони. Голова комітету намагається домовитися, щоб його пропустили.

  Валерій Пацкан, народний депутат, «УДАР»: «Прошу вашого сприяння мені потрапити до тих осіб, які затримані. Це виключно для об’єктивного розслідування. Можемо на це розраховувати?»

  Микола Бескишний, прокурор Києва: «Це йде розслідування кримінального провадження. Слідчий вирішує це питання. Є закон».

  Богдан Бенюк, народний депутат, «Свобода»: «Який закон? Я бачу по ваших очах, що нема у вас закону. У вас же совість є?»

  Комітет ухвалює рішення: правоохоронці недостатньо ретельно розслідують бійку на Банковій, а під час досудових слідчих дій – порушували права людини. З усього побаченого зробила висновок і теща одного з 9-х заарештованих. Пані Наталія вважає, що правоохоронці не зацікавлені у пошуку справжніх організаторів бійок 1 грудня. І покарають за це - невинних.

  Наталія Степанова: «Якщо їх випустять, то потрібно заводити справу проти тих, хто їх бив, бо там конкретні люди. І міліція не хоче здавати своїх».

  Олексій Братущак, Олена Сорокіна, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  «Кривбас» повертається у Чемпіонат України
  Наступний матеріал
  З чим прийшов «Беркут» до свого 20-річного ювілею [відео]
  Теги:
  Loading...