НАН: Україні загрожує демографічна криза

  Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН Елла Лібанова переконана, що населення України й надалі буде зменшуватися

  Кризові явища в країні стимулюватимуть значне зниження народжуваності у 2016 році.  Про це розповіли експерти Українського інституту дослідження екстремізму, передає РБК-Україна.

  Зокрема, вони зазначили, що у 2013-2015 роках в Україні спостерігається зниження народжуваності. Однак, зважаючи на те, що основні наслідки демографічної кризи проявляються через два роки після початку будь-якої кризи - ями народження варто очікувати саме у 2016 році.

  Також директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова переконана, що населення України й надалі буде зменшуватися.

  "За будь яких умов населення України буде скорочуватися, тому що у нас вичерпано потенціал демографічного зростання, тому що в нас 75-річних жінок в структурі населення більше, ніж 5-річних дівчат. Тому що з 60-х років українська жінка не народжувала стільки скільки потрібно для простого відтворення поколінь, і відповідно кожне наступне покоління менше за попереднє", - сказала вона.

  При цьому заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко впевнений, що покращити демографічну ситуацію можливо шляхом впровадження відповідної державної політики.

  "Навіть встановлення миру та відновлення економіки покращить, але не вирішить повністю демографічну кризу. Виключно економічними методами подолати цю проблему неможливо. Мають бути включені й інші фактори: відновлення цінностей батьківства, сімейного виховання та напрямків, які б стимулювали переорієнтацію українця до традиційних для нього цінностей сім’ї", - зазначив Петренко.

  Попередній матеріал
  Геращенко оприлюднила звіт про проведену роботу з врегулювання ситуації на Сході – інфографіка
  Наступний матеріал
  У Мін'юсті розповіли про ефективність Комісії з розгляду скарг на дії Державного реєстратора

  Президент: В Україні місцеві бюджети в 2016 році перевиконано на 43%

  У Житомирі замість урочистостей – день жалоби за полеглими побратимами

  Політична криза жевріє, але не заважає парламенту ухвалювати потрібні країні рішення – Гройсман

  Порошенко: Парламентсько-урядова криза не повинна зупинити євроінтеграцію