Нагороджено переможців радіодиктанту з української мови [відео]

  Понад одинадцять тисяч українців написали диктант про кавовара Юрія Кульчицького, що місяць тому диктували по радіо у День української писемності та мови. Філологи вже підбили підсумки конкурсу та визначили найграмотніших. Кажуть, листи з диктантами надходили навіть з-за кордону. Без жодної помилки текст написали всього троє учасників. Переможців конкрсу і не лише їх урочисто нагородили у Києві.

  Ось вона - наймолодша учасниця радіоконкурсу. Софійці 7 років. Дівчинка вирішила перевірити наскільки швидко вміє писати під диктовку. Тож приз від журі отримала не за грамотність -  за сміливість.

  Софія Андрущенко: "Ну просто трошки швидко, і я не все всигала".

  Антоніна Скрипка: "Ми думали, вона зупинилася, а вона дописала до кінця, але деякі речі вона не встигала, вона скорочувала. Пропускала трохи, зупинялася, але дописала до кінця".


  Усього організатори диктанту національної єдності перевірили майже 12 тисяч листів. Жодної помилки не припустилися троє учасників. Одна з них Ольга Голобородько. Дівчина працює коректором. Розповідає - радіодиктант писала, наче професійний іспит складала.

  Ольга Голобородько, переможиця конкурсу: "Там цікаві дефіси, цікаві тире, лапки, тобто підводне каміння є".

  Організатори розповідають про найтиповіші помилки учасників мовного конкурсу.

  Олександр Авраменко, доцент київського університету ім. Б.Грінченка: "Відокремлення вставних слів, от до речі, оце до речі і треба було відокремлювати, і правопис власних назв, тобто не кожен відчуває, коли історичну подію треба писати з великої літери, а коли з малої".

  Диктанти про кавовара Юрія Кульчицького українці писали навіть з-за кордону. Листи надійшли з Бельгії, США, Білорусі, Казахстану та навіть з Таїланду.

  Організатори радіодиктанту порахували - найактивніші дописувачі з  Києва та Львова. Крім 3-ьох переможців конкурсу призи отримають ще майже дві сотні учасників, які у диктанті зробили лише одну помилку.

  Юлія Фінгарет, Сергій Клименко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Кракові розпочалася виставка моделей старовинних будівель
  Наступний матеріал
  Податковий кодекс - опублікували
  Теги: