Facebook / Сергій Білан

На Житомирщині розкрили схему масштабного розкрадання палива з нафтопроводу "Дружба"

В результаті спецоперації служба безпеки ПАТ "Укртранснафта" виявила і припинила діяльність стаціонарного пункту з розкрадання нафти з державного магістрального нафтопроводу

Автоцистерну краденої нафти без супровідних документів виявили співробітники служби безпеки підприємства "Укртранснафта" на Житомирщині. Про це у Facebook повідомив перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

Підозрілий автомобіль з резервуаром затримали, тільки-но він виїхав із місця завантаження. В цистерні було 27 тонн нафти на суму близько 200 тисяч гривень. Підозрюють, що паливо вкрали шляхом врізки із державного магістрального нафтопроводу "Дружба".

Встановлено, що незаконний промисел функціонував упродовж тривалого часу, при цьому використовували все необхідне устаткування: насоси, датчики тиску та наливну естакаду. На місці врізки було виявлено спеціальну гумову ємність, в якій знаходилося 60 кубометрів нафти, готової до перекачування в автоцистерну. Відкрито кримінальне провадження.

Подробиці інциденту розкрили 5.ua у прес-службі ПАТ "Укртранснафта". За їхніми даними, моніторинг тиску нафти в трубі, який тривав декілька тижнів, і комплекс оперативних заходів на місцевості дозволили вночі 31 березня 2016 року затримати підозрілу автоцистерну в Новоград-Волинському районі Житомирщини. Подальші дії дозволили виявити місце наливу і врізки в магістральний нафтопровід "Мозир-Броди-II" на 201-му кілометрі. Огляд виявленого пункту відкачування і автозавантаження краденої нафти дає підстави стверджувати, що даний "промисел" функціонує вже давно і обладнаний насосами, датчиками тиску, наливною естакадою. Секрет його успішної роботи упродовж тривалого часу - знаходження на території військової частини, режимного об'єкту, підкреслили в "Укртранснафті".

На даний момент справу розслідує поліція Житомирської області. Паралельне розслідування веде Військова прокуратура.

Генеральний директор ПАТ "Укртранснафта" Микола Гавриленко назвав незаконні врізки в нафтопроводи та розкрадання нафти однією з головних проблем компанії. Там також сподіваються на якнайшвидший розгляд Верховною Радою України законопроекту №3129, який передбачає посилення відповідальності за пошкодження і незаконне втручання в технологічну роботу магістральних та промислових газопроводів, нафтопроводів, нафтопродуктопроводів і конденсатопроводів.

Нагадаємо, на початку цього року на Житомирщині заарештували заступника директора бронетанкового заводу за розкрадання 23 млн гривень.

Попередній матеріал
Голландські політики, що виступають проти асоціації України з ЄС, маніпулюють страхом народу – Тичківський
Наступний матеріал
Більшість голландців підтримують угоду про асоціацію ЄС з Україною – громадський активіст
Теги:
Loading...