5.ua

На Житомирщині відмінили пільги на проїзд [відео]

  Пасажирка: «Я сіла в автобус, в 6-рку, даю талон, а вони кажуть: «Бабушка, талони вже недійсні». Вже одмінили, то я і заплатила 2 рубля, да й приїхала. Проїзд – одне місце було в автобусі і то забрали. Значить, буханку хліба, щоб я сьогодні поїхала у лікарню. Туди і назад – це вже буханку хліба треба віддати».

  Іван Хомусько, ліквідатор: «Коли ми потрібні були державі у 86-му році, ми спасали Україну від атомного лиха – а щас з нас скасовують ці пільги, ці копійки. Ці копійки – і то забирають».

  Майже половина населення Коростеня – пільговики. Люди обурені – скасування пільгового проїзду вдарить по кишені. Запевняють: влада своїм рішенням порушує законодавство.

  Світлана Семінчук, пільговик: «Согласно верховенства права, забрать у нас льготы никто не имеет права, а у нас это верховенство права не действует. Какая-то міська рада, обласна рада – забирает деньги на проезд, отдают они на восстановление тролейбусного парка Житомира».

  Перевізники кажуть, щомісяця з бюджету вони мають отримувати дотацій на 65 тисяч гривень. Але борги вже сягнули майже 200 тисяч. Усі виділені кошти, понад 9 мільйонів, депутати облради перерахували трамвайно-тролейбусному управлінню, бо там найбільша заборгованість по зарплатах.

  Іван Максименко, представник компанії-перевізника: «Із запланованої суми, яка нам планувалась на цей рік, тільки по апрель сплачено. А з квітня по сьогоднішній день і не сплачено, і ще й знято до кінця року».

  У міській раді кажуть, щоб оплатити проїзд пільговиків до кінця року, держава має перерахувати 600 тисяч гривень. І не виключають, що найближчими днями будуть змушені скасувати пільговий проїзд ще й на міжміських рейсах.

  Олександр Ясинецький, заступник міського голови Коростеня: «Перевізники брали на себе зобов’язання перевозити пільгові категорії, а ми  в свою чергу брали на себе зобов’язання оплачувати ці послуги. Вони вже на протязі 2-х місяців перевозять безкоштовно і розуміють, що відшкодування може і не бути. І нада віддати їм належне, але не можна постійно за рахунок перевізників вирішувати питання таким чином».

  У міській раді кажуть: поновлять пільгові перевезення лише тоді, коли держава перерахує гроші. Сподіваються, що кошти таки знайдуть.

  Оксана Трокоз, Олександр Мельничук, Житомирщина, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Шарапова не змагатиметься за звання чемпіонки у Стамбулі
  Наступний матеріал
  У США ветерани прорвались до меморіалу, закритого через бюджетну кризу
  Теги:
  Loading...