На Житомирщині тривають змагання розвідників Сухопутних військ ЗСУ

  За звання кращої розвідувальної групи Сухопутних військ України змагаються на Житомирщині. Титул виборюють 150 військовослужбовців. Вони долають перешкоди в умовах, максимально близьких до справжніх бойових дій. Перемогу здобуде та команда, яка за тиждень змагань матиме найменше втрат і набере найбільшу кількість балів.

  Головне для розвідника – непомітність. Трикілометрову смугу перешкод бійці долають мовчки, спілкуються - жестами. Піднятися на високу стіну, проповзти під колючим дротом, перейти рів із водою – усі ці перепони розвідники долають на швидкість. Завдання ускладнюють вибухи гранат і кулеметні черги.

  Андрій Істомін, командир розвідувальної групи: "Это канализация. Там по колено воды и вот столько воздуха. Нужно пройти, чтобы не намочить автомат, потому что нам стрелять нужно будет. Охладился".

  Володимир Куць, розвідник-кулеметник: "Я чекаю, коли розвідники будуть проходити смугу, я відкриваю по ним вогонь. Для того, щоб їх морально давити і устрашати перепону".

  Випробовування тривають третій день. За цей час бійців випробовували 30-кілометровим марш-кидком. Розвідники шукали схований об’єкт, проходили мінні поля та долали водні перешкоди.

  Олександр Шотаєвич, розвідник: "Ноги дуже сильно повбивали від великого кілометража, як пройшли. Так, всі втомлені. Ноги - до крові у всіх, до м’яса, але терпимо якось".

  Не обходиться на полі бою і без травм. Ось цей вояк до крові автоматом подряпав носа. Втім, не дав медсестрі обробити рану – боїться втратити час.

  Анна Башук, санітарний інструктор: "Ну, мабуть, хотів показати, що він мужній, сильний, що йому не боляче".

  Кожен крок - під пильним оком суддів. Із 15-ти команд мають обрати найкращу. Судді оцінюють швидкість, витривалість, кмітливість бійців.

  Гнат Талько, суддя: "Суддя я чесний. Я, наоборот, стараюсь прискіпливо до всього ставитись, щоб об’єктивно судити".

  Віктор Муженко, командир 8 армійського корпусу: "Загальну оцінку давати рано, бо змагання триватимуть ще 2 дні. Але загальна картина вже вимальовується – достатньо високий рівень".

  Кращих розвідників визначать у п’ятницю. Група переможців отримає грошову винагороду – 10 тисяч гривень.

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомирщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Завтра у Фінляндії стартує 8-й етап чемпіонату світу з класичного ралі
  Наступний матеріал
  ЗМІ: Обама наказав спецслужбам США допомагати сирійським повстанцям
  Теги: