5.ua

На Житомирщині селяни перекрили рух на міжнародній автотрасі [відео]

  Оксана Трокоз, «5 канал»: «Ось цих людей змусило перекрити трасу власне підприємство, на якому вони працюють. Люди вже рік не отримують зарплату, тож обіцяють блокувати автошлях Овруч-Виступовичі, доки влада не втрутиться і не зобов'яже підприємство виплатити їм зароблене».

  Люди нарікають -  їм заборгували три мільйони гривень зарплати. Щоб примусити підприємство виплатити її,  понад сотня працівників звернулися до Овруцького районного суду. Справи виграли -  втім грошей досі не дочекалися. Тож вдалися до крайніх заходів.

  Олександр Ковальчук, протестувальник: «Рух заблокували тому що це вже остання надія. Більше року триває заборгованість по заробітній платі, ситуація досі не прояснюється, яким чином буде виплачуватись, підприємство зупинено, ні грошей, ні роботи».

  Ольга Фурманюк, протестувальниця: «Нас довели до білого коліна, я не знаю, як це так ідздіватись над живими людьми! Ми не получаємо заробітної плати, у нас в кожного сім'ї, діти, тре вчити, тре годувати, на нас ніхто не дивиться».

  За лічені хвилини на трасі утворився затор із кількох десятків автомобілів. Більшість - громадяни Білорусі, які повертаються додому. Вони невдоволені.

  Жінка: «Мы сейчас попрем прямо танком. Мы тоже ни при чем. Укараинские - пожалуйста задерживайте. Причем тут белорусы?»

  Чоловік: «Я приеду сейчас в часов 9 только вечера, если я сейчас выеду. Ещё часик постою. Одна таможня, вторая таможня. Пока ехать буду».

  Через дві години перекриття дороги, до мітингувальників приїжджають чиновники. Просять припинити акцію. Кажуть, роблять усе можливе, щоб повернути людям гроші. Так уже провели перший аукціон, на якому продали частину майна підприємства «Кварцит».

  Олена Петерсон, старший прокурор Овруцької міжрайонної прокуратури: «На суму 2,1млн. ми вже направили виконавчі листи судові накази. До відділу державної виконавчої служби і на даний час питання щодо погашення боргів по зарплаті прокуратурою це питання контролюється».

  Микола Гайчук, перший заступник голови Овруцької РДА: «Буквально неділя-дві на виконавчу службу надійдуть кошти в сумі 525 тис грн, продукція оцінена в 3,9 млн, якщо знайдеться цей покупець, остальна продукція буде реалізована».

  Перший робітник: «А ще можновладці кажуть -  борг можуть повернути продукцією підприємства – щебенем»..

  Другий робітник: «А куда ми його дінемо? Куди ми її дінемо, кому ми її продамо. У нас камня в огородах хватає».

  Помітингувавши 5 годин, люди розійшлися. У середу чекають на зустріч із обласними представниками виконавчої служби. Вимагатимуть від тих звіту і точної дати погашення боргу.

  Оксана Трокоз, Сергій Григорчук, Житомирщина, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Остаточне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною ЄС ухвалить 18 листопада
  Наступний матеріал
  У США залишаються лічені години щоб уникнути дефолту