На Житомирщині пройшли навчання військовослужбовців [відео]

  Відбитися від озброєних нападників, розчистити від завалів дорогу, та знешкодити саморобну вибухівку військовослужбовці Новоград-Волинського інженерного полку відпрацьовували військові навички. За кілька тижнів вони почнуть виконувати миротворчу місію у Косово.

  Майбутній миротворець повідомляє свої координати. За легендою він натрапив на підозрілу знахідку, ймовірно - саморобну вибухівку. В захисних обладунках, які здатні витримати осколки протипіхотної міни на відстані 5-ти метрів обстежує вибухівку. Лічені хвилини і вона знешкоджена.

  В умовах  бойових дій не все так просто каже сапер. Хвилювання реальні, а часу на зволікання нема.

  Олексій Козловський, сапер: "2002-й рік, Ліван. Виїжджаю у складі розмінування, був обнаружен мінометний постріл. Спочатку ми його стягнули. А потім підірвали. Звичайно, спочатку було страшно. Але привикають до цього. Звичайно, потрібно мати почуття страху, бо це спасає життя".

  Інший етап навчань - озброєний напад на колону миротворців. Далі розбирання завалів на дорогах та порятунок мирних мешканців із зони бойових дій. 

  Андрій Братащук, командир інженерної роти українського миротворчого контингенту в Косово: "Щодо завдань, ми зараз тренуємось, відпрацьовуємо і завдання щоб за декілька тижнів відпрацьовувати ті ж завдання, які виникнуть в Косово, республіка Сербія. Щоб бути впевненими".
   
  Двадцять вісім військовослужбовців  інженерного полку, що дислокується у Новоград-Влниському, вперше у такому складі поїдуть до Косова з миротворчою місією. Разом із ними на Балкани збирається їхній колега з Хмельниччини.

  Оксана Трокоз, Юлія Парух, Житомирщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Техасі продали постер з Міккі-Маусом за рекордну суму
  Наступний матеріал
  В США розпочався судовий процес над першим інформатором сайту "Вікілікс"
  Теги: