firtka.if.ua

На Запоріжжі виготовлятимуть бронежилети

  У Запорізькій області силами місцевих промислових підприємств - ВАТ "Запоріжсталь", ПАТ "Дніпроспецсталь" і ЗАТ "Запорізький інструментальний завод ім. Войкова" - створено вітчизняний бронежилет, який не пробиває снайперська гвинтівка Драгунова (СГД) і зброя з патронами підвищеної міцності.


  Про це повідомляє УНІАН.

  Бронежилет у двох комплектаціях: на чотири і на дві пластини презентували сьогодні в Запорізькій облдержадміністрації голова Запорізької ОДА Валерій Баранов і директор Запорізького інструментального заводу Олексій Литвин.

  Згідно з їхніми даними, протягом місяця у Запоріжжі був організований процес створення бронежилетів "від руди до кінцевого продукту": ПАТ "Дніпроспецсталь" розробило і здійснило відлив металу необхідного хімскладу, ВАТ "Запоріжсталь" прокатало лист, а ЗАТ "Запорізький інструментальний завод ім. Войкова" виготовило пластини і забезпечило випуск бронежилетів у готовому вигляді.

  За словами Литвина, "єдина зброя, якою можуть бути пробиті створені в Запоріжжі бронежилети, – бронебійно-запальний патрон до снайперської гвинтівки, що використовується, як правило, для "полювання" на БТР".

  "Від решти видів зброї, як показали випробування, наш бронежилет захищає – не пробивається, навіть якщо є попадання в одну точку 9 разів з гвинтівки Драгунова", - розповів директор заводу.

  Він зазначив, що "тканинна частина запорізького бронежилета, включаючи демплер, фактично скопійована з бронежилета натівського, що використовувався в Югославії".

  Запорізький бронежилет на чотири пластини важить близько 14 кг і коштуватиме, орієнтовно, до 8 тис. грн, вага бронежилета на дві пластини – близько 10 кг, вартість – в межах 5-6 тис. грн. Клас захисту обох – "між 4 і 5 класами захисту".

  Завтра, 5 серпня Баранов планує представити створені в Запоріжжі бронежилети прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку і просити його сприяння у прискоренні їх сертифікації.

  Як повідомлялося, на Полтавщині також планують виробляти бронежилети.
  Попередній матеріал
  Саакашвілі можуть оголосити у міжнародний розшук
  Наступний матеріал
  У Києві прибирають барикади з вулиці Інститутської
  Теги:
  Loading...