На Запоріжжі перепоховали прах 200 бійців Радянської Армії (РЕПОРТАЖ)

  Прах 200 бійців Радянської Армії, які загинули у німецькому оточенні восени 1941 року, перепоховали з усіма почестями у Запорізькій області. Їх віднайшли пошукові загони, встановили імена частини загиблих та повідомили родичів.
  Олександр Колупаєв приїхав на церемонію перепоховання з російського Краснодара. Він уважно слухає розповіді про те, як шукали місце загибелі його діда.

  Олександр Колупаєв, мешканець Краснодару: "Колупаев Илья Иванович, 1903 года рождения. Ушел на фронт в начале войны, больше мы о нем – известий накаких. Отец расказывал, что похоронка пришла, где, что – ничего не известно. Узнали вот буквально 5 дней назад".

  На цьому плацдармі у 1941 році радянські війська втратили більше ніж 300 тисяч бійців. Ховали їх місцеві жителі вже на окупованій німцями території. А тому відомостей про місце загибелі цих солдатів їхні рідні не отримали. Тепер, коли пошуківцям удається встановити їмена загиблих, їхні рідні нерідко зголошуються забрати прах предків на батьківщину.

  Валерій Черкаска, в.о.голови Запорізької облдержадміністрації: "Є люди, хто дійсно зацікавлений в тому, щоб знаходили своїх родичів. І вчора три людини приїхали з Краснодарського краю, забрати своїх рідних, близьких, і повезли на рідну землю для поховання".

  За місяць пошуковці відкопали рештки трьохсот осіб. Однак тільки  в 6-х випадках удалося з`ясувати імена загиблих. Про інших жодних відомостей не збереглося. 

  Валентин Мосіяш, пошуковий загін "Обеліск": "Еще один у нас есть уроженец Украины, это Полтавская область, Рябко Андрей сельсовет Степановский, деревня Степановка призван. Это все, что мы о нем знаем".

  Учасники пошукових загонів продовжуватимуть шукати могили невідомих солдатів та обіцяють назвати нові імена загиблих бійців. Лише цього року на Запоріжжі планують перепоховати ще тисячу воїнів Другої світової.

  Михайло Воронов, Юрій Петришин, 5 канал
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  "Шахтар" виграв Кубок України
  Теги:
  Loading...