На Володимирській гірці зникла пам`ятка старовини [відео]

  У самому центрі Києва - на Володимирській гірці - зникла пам`ятка старовини, - так звана Кокорівська альтанка. Активісти захисту культурних пам`яток столиці відразу здійняли тривогу - підозрювали, що споруду знищили вандали.

  Дослідник історії Києва Михайло Кальницький показує фотографії двадцятирічної давнини. Розповідає, як з`явилася улюблена киянами Кокорівська альтанка.

  Михайло Кальницький, дослідник київської старовини: "У 1863 році до Києва приїздив відомий купець, меценат - він побував на схилах Володимирської гірки і це були голі склони і йому мабуть маківку напекло, чи щось іще, бо він лишив місту тисячу рублів і сказав оце Вам гроші зробіть альтаночку".

  За гроші мецената згодом збудували не одну, а цілих дві ковані альтанки. Нині ж історик занепокоєний, що зроблять з видатною київською пам`яткою.

  А кияни вже звикли, що у Києві - хтось, десь, щось ламає і йому за це нічого не буває.

  Знайшлася альтанка на одному з київських заводів - у розібраному стані. Ковалі кажуть  - її слід було негайно відреставрувати.

  Керівник реставраційних робіт запевняє, що відновлена альтанка буде такою ж, як і 117 років тому.

  Головний київський реставратор переконує, ремонт павільйону - це частина плану оновлення парку на Володимиській гірці. Цьогоріч на це виділили - 82 мільйони гривень.

  Повернути Кокорівську альтанку на місце, а також збудувати поряд ще дві нові - обіцяють до Дня Києва.

  Андрій Ковальв, Орест Пона, 5 канал

  Попередній матеріал
  США зупинили постачання харчів у Північну Корею
  Наступний матеріал
  17.04 в ефір вийде перший випуск ток-шоу Джуліана Ассанжа
  Теги: