На вході до столичного парку "Феофанія" тепер вимагають гроші [відео]

  За прогулянку мальовничими місцями - десять гривень. На вході до столичного парку "Феофанія" тепер вимагають гроші. Раніше ж набирати воду зі святих джерел і купатися у місцевих ставах кияни ходили безкоштовно. Коли ж "Феофанія" стала приваблювати тисячі відвідувачів то з`явилася охорона та шлагбаум. Причину знає Людмила Голоднік.

  Людмила Голоднік, "5 канал": "Оазисом серед бурхливого мегаполісу кияни називають місцевий парк "Феофанія". Дитячі та спортивні майданчики, рідкісні рослини, святі джерела та навіть каскадні озера - усе це віднедавна стало платним".

  Касу на вході до парку встановили ще до відкриття купального сезону. І лише з настанням спеки гості "Феофанії" почали обурюватися. Відвідувати озера стало надто дорого.

  Прейскурант послуг: заїзд весільного авто - 250 гривень; організація відпочинку компанії - тисяча за годину; вхідний квиток 10 гривень. Місячний абонемент - півсотні. Родина Саліїв мешкає поблизу парку. Ходять сюди купатися, займатися спортом, набирати воду з джерела. Для восьми членів родини одна прогулянка тепер обійдеться у 80 гривень, а місячний абонемент у чотири сотні. 

  Михайло Салій: "Треба достаток великий мать. Де в місті Києві платять, щоб зайти у парк? У парк Голосіївський вільно заходиш, ніхто не платить. А це взагалі. На підставі чого?"

  Отримати відповідь на це питання знімальна група намагалася від Міністерства екології. Адже саме там погодили розцінки на відвідини "Феофанії". Та від понеділка чиновники не знайшли час, щоби зустрітися із журналістами. Свої аргументи наводить директор парку.

  Володимир Радченко, директор центру екомоніторингу та біорізноманіття мегаполісу НАН України: "У минулому році було виділено майже 9 мільйонів на утримання. Фінансування парку здійснювалося окремим рядком у бюджеті України. У поточному році фінансування парку припинено. Але в нас пенсіонери безкоштовно ходять".

  Парк входить до структури національної академії наук. Опікується ним центр екомоніторингу та біорізноманіття мегаполісу. Доглядати за "Феофанією" та підтримувати наукову діяльність без допомоги держави неможливо, жаліється Радченко. Тож вирішили залучити відвідувачів. Безкоштовними залишили два дні на тиждень.

  Михайло Ілляшев, керівник юридичної фірми: "Якщо статутом передбачена можливість отримувати гроші, отримувати проибуток від своєї діяльності, то звісно вони мають право встановлювати платний вхід".

  На виручені кошти працівники "Феофанії" закупили урни для сміття, поповнюють колекцію рослин, запланували добудувати фонтан. Тарифи протримаються до кінця року, зауважує керівництво парку. Потому якщо держава не поновить фінансування, їх можуть переглянути.

  Людмила Голоднік та Іван Наконечний, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У 15 млн грн оцінює збитки від масштабних пожеж на Херсонщині секретар РНБО
  Наступний матеріал
  Гідрометцентр оголосив штормове попередження на ці вихідні
  Теги: