5.ua

На Вінниччині з розмахом відкрили меморіальний комплекс Миколи Леонтовича

100 років тому хор вперше виконав "Щедрик" в обробці Леонтовича

22 серпня у селі Марківка Теплицького району на Вінниччині відкрили меморіальний комплекс видатного українського композитора Миколи Леонтовича. Саме тут він провів свої останні роки, тут був вбитий і похований.

Світову славу Леонтовичу принесли його обробки українських народних пісень, зокрема "Щедрик", "Дударик", "Козака несуть". Відкриття меморіального комплексу було приурочено до 100-річного ювілею першого хорового виконання "Щедрика". Сьогодні ця пісня в усьому світі є символом Різдва.

На реставрацію музею-будинку, де жив і загинув композитор, і створення меморіалу на місці його поховання, витратили 4,6 млн грн.

На відкритті був присутній заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема, голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, очільник обласної ради Анатолій Олійник та низка інших чиновників та народних депутатів.

Сотні глядачів, хорові капели із різних куточків України, ярмарок з творами народних умільців Тепличчини – захід пройшов з розмахом. Місцеві мешканці розповідають, що готуючись до приїзду обласного керівництва у кількох довколишніх селах навіть відновили асфальт на дорогах.

Попередній матеріал
Генпрокуратура проводить обшуки в "Укргазвидобуванні"
Наступний матеріал
Виступ Президента України, присвячений українській діаспорі у світі - відео
Теги:
Loading...

Новорічна пісня "Щедрик" стала мультиком

Олег Скрипка переспівав "Щедрика" та створив мультфільм [репортаж, відео]

Відомий композитор зіграв свій твір на крижині в Північному Льодовитому океані

У Львові відкрили пам'ятник композитору Михайлу Вербицькому