5.ua

На Вінниччині пройшли міжнародні навчання рятувальників [відео]

  Серед добровольців, які зголосилися побути в зоні умовного підтоплення – працівниці служби надзвичайних ситуацій. Рятувальниці кажуть: навіть у навчальній ситуації їм було непереливки.

  «Постраждалі»: «Коли туда залізеш, то дуже гарно все уявляється – і холод, і вода, і глибина, не дай Бог потрапити в таку ситуацію».

  «Постраждалі»: «Дуже холодно і страшно».

  За легендою навчань, Дністер вийшов з берегів і підтопив село. На допомогу потерпілим прибула техніка з повітря, води та суші.

  Задача медиків – не лише надати першу допомогу людям, яких витягли з води, а й забезпечити  психологічною підтримкою. За легендою навчань, одного з потерпілих врятувати не вдалося.

  Станіслав Скоробогач, заст. головного лікаря медицини невідкладних станів: «Було 16, а то 16-й – як би труп, 15 постраждалих, ну нам якнайшвидше це все зробити. Я думаю, ми сьогодні справилися».

  Анатолій Бойко, заступник голови ДСНС України: «Подразделения, силы и средства, которые дислоцированы на территории Винницкой области, как и на территории всей Украины, готовы выполнить любые задания, пов’язані с ликвидацией последствий черезвычайных ситуаций и предупреждения».

  За роботою українських рятувальників спостерігає заступник міністра внутрішніх справ  Молдови. В’ячеслав Чобан згадує: коли п’ять років тому Дністер справді вийшов з берегів – українці першими прийшли їм на допомогу. 

  В’ячеслав Чобан, заступник міністра внутрішніх справ республіки Молдова: «Больше, конечно, Молдавия нуждается в помощи Украины, нежели Украина у нас. Доказательство этому было в 2008 году». 

  Такі міжнародні навчання на Вінниччині провели вперше. Кажуть, спеціально зробили їх восени, адже осінь та весна – це повененебезпечні періоди. Останній раз Дністер виходив із берегів у 2008 році. Тоді у Вінницькій області від повені постраждали жителі 2 районів.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Масштабна пожежа в Пекіні – 11 загиблих
  Наступний матеріал
  Азаров бере участь у засіданні голів урядів країн СНД
  Теги:
  Loading...