На українському ринку нема жодного продукту з позначкою ГМО [репортаж, відео]

  Вже рік діє закон, що зобов`язує виробників маркувати харчові продукти позначкою про вміст генно-модифікованих організмів. Втім позначки "з ГМО" досі нема на жодному продукті. Натомість позначку "Без ГМО" можна побачити чи не на всіх харчових продуктах українського ринку. І навіть - на солі та мінеральній воді, у складі яких генно-модифікованих організмів не може бути навіть теоретично.

  У інституті екогігієни і токсикології дослідження на вміст ГМО проводять кілька разів на день. Коштує така експертиза від 200-сот до 600-сот гривень. Процедура не складна, кажуть фахівці.

  Експерти кажуть: позитивних результатів майже не буває. На дослідження виробники приносять лише ті продукти, у якості яких впевнені. Перевіряти ж недобросовісних - нікому. На моніторинг ринків та виробників коштів у держбюджеті не передбачено. Тому гарантії, що харчі справді без ГМО - немає. Втім маркувати всі продукти позначками зобо`язує закон. 

  Микола Проданчук, директор Інституту екогігієни і токсикології ім. Л. Медведя: "Закон зобов`язує, щоб в продуктах не було незареєстрованих ГМО, а оскільки жодне ГМО не зареєстроване, то фактично є вимога закону, щоб всі наші продукти були сьогодні без ГМО".

  Пересічні покупці таким доказам не вірять, попри завіряння продавців. Хоча позначка "без ГМО" все ж заспокоює.

  Жінка покупець: "Гемодифікований продукт, добавки добавлені. Добавляють, що хочеш, але пишуть шо без ГМО. Це ви мені повірте, (ви не вірите?) канєшно не вірю. Сначала на ГМО, а потом берем продукт".  

  Експерти зізнаються - генно-модифіковані продукти на ринку є, утім щоб їх виявити, треба проводити неочікувані перевірки, а такі українським законодавством заборонені - нелегітимні. 

  Інна Неродик, Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ВАСУ пообіді розпочне розгляд скарг "5 каналу", ТВі та СТБ по суті
  Наступний матеріал
  В Єгипті прихильники опозиції вимагають відставки президента
  Теги: