5.ua

На українсько-російському кордоні застрягли понад 160 фур через нові правила МС [відео]

  Роз'яснень щодо затримок українських фур на російському кордоні вже вимагає вітчизняне Міністерство доходів від митної служби Федерації. Зокрема, Київ хоче, щоб Москва розтлумачила застосування додаткових заходів контролю до перевізників. Нагадаємо, на російському кордоні з українського боку, вишукувалися довжелезні черги з вантажівок. За підрахунками журналістів 5-го, які перебувають нині на пропускному пункті Новоазовськ-Весело-Вознесенка стоять там щонайменше 160 фур. 

   У Держприкордонній службі України зазначають, нові заходи щодо так званого забезпечення транзиту товарів у Росії запрацювали з понеділка. Відтоді на КПП і почали скупчуватися фури. Адже за новими правилами необхідно тепер сплатити росіянам заставу за вантаж просто на пропускному пункті, сума може сягнути і до 20-ти тисяч гривень. А таких зайвих коштів далекобійники при собі зазвичай не мають. Крім того жодних людських умов довготривалого перебування на кордоні не забезпечено, скаржаться водії, немає ані душів, ані туалетів. Закінчується у водіїв і їжа. Натомість у придорожніх кав'ярнях та магазинах ділки миттєво скористувалися ситуацією, піднявши ціни утричі. Так, звичайний батон там коштує 15 гривень, а чай - чотири.

  Олексій Голованьов, далекобійник: «Они ввели этот закон - не пропускать TIR-корнеты, а сами с этим законом не знают, что делать. Отправшляют в Росстек- Росстек компания определяет стоимость залога на проезд через Россию- а они ещё не знают по какой таблице считать этот залог.  Вот например мы едем в Казахстан- мы состоим в ТС- а они не знают как считать: до места выгрузки или только по России считать».

  Євген Луньов, далекобійник: «А какая алтернатива если забиты документы на эту границу? Некоторые границы там свободный проезд есть. Не все граници сразу вот это решение прняли. Если б можно было розвернуться тут пол колейеы бы сейчас развернулось и уехало на другую границу».

  Попередній матеріал
  "Газпром": Якщо Україна не сплатить борги за газ, РФ вимагатиме передоплату - вже з грудня
  Наступний матеріал
  Роз'яснень щодо затримок українських фур на російському кордоні вже вимагає вітчизняне Міністерство доходів від РФ