5.ua

На Рівненщині відремонтували більше 50 одиниць бойової техніки ЗСУ

  У селищі О́ржів на Рівненщині, на артилерійській базі озброєнь оперативного командування "Північ" ремонтують бойову техніку. Ремонтники, половина з яких – жінки, реанімують техніку для сил АТО. З бази вже відправили півсотні бойових одиниць.


  Самохідна артилерійська установка "Акація" – вже друга, яку після ремонту відправлять на оборону східного кордону країни. Техніка, кажуть майстри, хоч і застаріла, але після ремонту – боєздатна.

  На реанімування однієї такої машини йде тиждень. Трохи більше мороки із БТРами. Вже кілька тижнів Галина Бурба із напарницею відновлюють два бронетранспортери, які отримали з Миколаївщини. У них замінили електропроводку, перебрали двигуни, тепер залишилось пофарбувати.

  На цій базі уже реанімували 50 бойових машин.

  Начальник бази Вадим Рудницький звітує: "Вже мабуть більше 50 одиниць самої техніки і більше 100 одиниць паливних насосів і понад 200 одиниць баків відремонтовано до техніки, яка готується до вибуття в район виконання підрозділами бойових задач і тої, яка була уже в районах".

  Загалом зараз на базі дві з половиною тисячі одиниць військової техніки радянських часів, звезеної із різних областей України після розформування окремих підрозділів. Тут і протитанкові гармати "Рапіра", тягачі ЗІЛ і навіть реактивні системи залпового вогню "Ураган". Але відновлювати їх уже немає сенсу, кажуть військові: "Щоб її повністю відновити та поставити в стрій – це досить затратний процес. Але якщо з неї використовувати елементи для відновлення іншої техніки, то це називають "технічний канібалізм", але він себе дуже виправдовує фінансово".

  Проте, військові переконують – зарано називати фонд бази металобрухтом, дещо таки згодиться у бою.

  Олена Кузьмич, Дмитро Прокопчук, Рівненська область, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Уряд затвердив обсяги державного замовлення освітянам
  Наступний матеріал
  У аеропорту "Бориспіль" відкриється 20 нових рейсів