могила воїнів УПА 5 канал

На Прикарпатті відновили братську могилу воїнів УПА, яких спалило НКВС

Гроші збирали мешканці міста гуртом

У прикарпатському селі Красна місцеві власними силами відновили братську могилу дванадцятьом воїнам УПА, яких живцем спалили енкаведисти 70 років тому.

Свідки бою розповідають, що бачили як на охоплений полум'ям будинок вилазили ще живі люди і горіли живцем, але ніхто не просив пощади.

Тоді Оресту Шуляру було всього кілька місяців. Чоловік вперше наважився прийти на місце, де згоріли його батько та дядько. У дитинстві мати не зізнавалася, що тато подався у повстанці.

"Місця я не знав, де ця хата була, де його спалили, на цьому хуторі. Знаючи, що тут тато загинув, дуже боляче, що так сталося", – каже син загиблого вояка УПА Орест Шуляр.

Історію останніх хвилин життя батька Оресту Шуляру переповідають місцеві старожили. Вони кажуть, що на місці трагедії лишились самі кістки від людей. "Ракети почали кидати. Ті кулемети в голові досі стріляють… Потім кістки позбирали, так тут поховали", – каже місцева мешканка.

Це місце ще кілька місяців тому було у бур'янах, через які ледве виднілися старенькі хрести. Гроші на облаштування братської могили збирали усім селом.

Як відомо, упівці, які загинули у селі Красна сімдесят років тому, прямували до Карпат, щоб сховатися від переслідувань радянської влади. Наразі історики встановили імена лише двох з 12 загиблих патріотів.

 Галина Гордашко, Андрій Гаргара, Івано-Франківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Посол: 45-й президент США стоятиме перед серйозними викликами
Наступний матеріал
"Недитячі розбірки": псевдоСБУшники викрали та катували чоловіка, аби "вибити" півмільйона доларів
Loading...

У Польщі вибачилися за знищення пам'ятника воїнам УПА

"Воїни лісу": у жовтні на екрани вийде етномультфільм про вояків УПА

У Польщі невідомі зруйнували пам’ятник воїнам УПА