5 канал

На Прикарпатті перепоховали 225 жертв НКВС

Тіла 225 жертв НКВС перепоховали на Прикарпатті. Члени товариства "Меморіал" знайшли їх на території Єзупільської міської лікарні ще у 2012 році.

Говорять, що колись на тому місці був розташований районний відділ НКВС. Поряд із кістками повстанців, або ж тих кого вважали родичами вояків УПА, знайшли фрагменти особистих речей, однак ідентифікувати загиблих унаслідок терору більшовицької влади так і не вдалося.

Єдине, що встановили - у колективній могилі було 54 дитини, 43 жінки та 102 чоловіки. Людські останки перепоховали на старому кладовищі поряд із могилою, де уже захороненні знайдені раніше жертви НКВС. Водночас дослідники переконують, що на території Єзупільської лікарні ще є людські останки. Однак територія їх захоронення забудована гаражами. Тож поки що можливості продовжувати розкопки немає.

"Це, імовірно, далеко не всі загиблі. Коли ми працювали, люди часто приходили і розповідали, що є дуже багато свідчень, що є інші поховання на території Єзупільської лікарні. Насправді, тюрма існувала на місці Єзупільської лікарні досить тривалий час", - повідомив член товариства "Меморіал" Василь Тимків.

Нагадаємо, в червні у Львові вшанували українців, які загинули під час масових розстрілів НКВС у 1941 році.

Попередній матеріал
Партія Ципраса "Сиріза" виграла вибори у Греції
Наступний матеріал
Другий день товарної блокади Криму: за ніч 60 вантажівок повернулися до материкової України
Теги:
Loading...