5.ua

На Прикарпатті виявили масове поховання жертв комуністичного терору

  На Прикарпатті виявили масове поховання жертв НКВС. У селищі Єзупіль знайшли останки майже двохсот людей. Здебільшого це чоловіки, утім віднайшли і кілька жіночих та дитячих кістяків.


  Страшну знахідку виявили на території Єзупільської міської лікарні. Історики стверджують: усі вони жертви НКВС. Адже у 40-50-х роках у цьому місці була радянська катівня.

  На перші людські рештки натрапили два роки тому. Працівники лікарні брали ґрунт для господарських потреб, і натрапили на кістки. Одразу ж звернулися до істориків.

  Старожили розповідають, що про жахи радянської катівні чули змалечку. Слова людей підтверджують історики. Кажуть, після Другої світової війни у братських могилах ховали тіла закатованих українських повстанців.

  На Прикарпатті масові захоронення жертв терору НКВС знаходять регулярно. Цього разу істориків особливо вразила одна знахідка: скелет малої дівчинки, в кулачку якої були затиснуті намистинки.

  Серед інших знахідок – кілька гільз, кулон із релігійним зображенням та жодних документів. Після експертизи рештки перепоховають. Наімовірніше – у братській могилі в Єзуполі.

  Попередній матеріал
  На Житомирщині зібрали 72 тонни овочів для Луганщини
  Наступний матеріал
  У Маріуполі військовики і добровольці тренувались протидіяти проросійському заколоту
  Loading...