Facebook / Генштаб ЗСУ

На півдні України 1-2 грудня проведуть повітряні стрільби

  У період з 1 по 2 грудня 2016 року, у південній частині України відбудуться науково-дослідницькі навчання

  У період з 1 по 2 грудня 2016 року, у південній частині України відбудуться науково-дослідницькі навчання Повітряних Сил Збройних Сил України, під час яких будуть проведені повітряні стрільби.  Про це повідомляє Командування Повітряних сил ЗСУ на своїй сторінці у Facebook.

  "З метою завчасного сповіщення провайдерів авіаційних послуг різних держав, авіакомпаній та екіпажів повітряних суден про небезпеку використання повітряного простору під час зазначених повітряних стрільб у зоні їх проведення, Повітряними Силами Збройних Сил України було завчасно підготовлено та оприлюднено авіаційне сповіщення (НОТАМ)", - йдеться у повідомленні.

  У ЗСУ зазначають, що повітряні стрільби проходитимуть виключно у повітряному просторі України, над відкритим морем, та здійснюватимуться суворо до норм міжнародного права.

  Зазначимо, напередодні в Державній авіаційній службі України підтвердили розповсюдження повідомлення для пілотів NOTAM 24 листопада. В українському відомстві послалися на рішення Міжнародної організації цивільної авіації, згідно з яким Україна обслуговує повітряний рух над Кримом.

  У Російській Федерації зазначене повідомлення для пілотів пов'язали із запланованими Україною "на 1 і 2 грудня ракетними випробуваннями", повідомляє видання DW.

  При цьому "встановлені у повідомленні зони на 12 кілометрів заглиблюються у повітряний простір, який на даний момент контролює Росія", зазначили кремлівські ЗМІ. У "Росавіації" висловили обурення, що українська сторона не узгоджувала з Росією своє рішення, а зазначені випробування, мовляв, створюють потенційну небезпеку для цивільних літаків.

  Секретар РНБО Олександр Турчинов, своєю чергою, напередодні заявив, що Україна не планує проводити випробування в Керченській протоці. "У цьому районі Україна не планує проводити ракетних випробувань. Уся інша територія на захід від Керченської протоки є суверенним повітряним простором України... Тому просимо РФ не заважати випробуванням своїми істериками і провокаціями", - зазначив він.

  Попередній матеріал
  Заходи у День пам'яті жертв Голодоморів - відео
  Наступний матеріал
  У Києві поліцейські затримали грузинського "злодія в законі" – фото та відео

  На Луганщині відбулись стрільби найкращого танкового батальйону ЗСУ – відео

  "Стрільби по паперових мішенях і не тільки": як проходять навчання у зоні АТО