5.ua

На одному з приватних подвір’їв у Краснодоні утворилася кількаметрова вирва [відео]

  Земля йде з-під ніг. Вирва завглибшки кілька метрів та площею чотири на шість метрів утворилася на одному з приватних подвір’їв у Краснодоні на Луганщині. Як з’ясувалося, під земельною ділянкою розташований шурф старої шахти, яку закрили ще у 1940-му році. Його глибина сорок метрів. Проте на підприємстві, що ліквідовує копальні, запевнили, на цій території вести будь-яку господарську діяльність заборонено. Подробиці від Лілії Прокопенко.

  Євдокія Давидова розповідає, коли йшла городом, поруч обвалилася земля. Це вже не вперше, бідкається жінка. Десять років тому цю яму закривали залізобетонними плитами. Нині ж вони не витримали шар чорнозему та розломилися навпіл.

  Євдокія Давидова, мешканка Краснодона: «Вот так положили сваи, а сверху заложили плитами, вроде хорошо, сухо. Говорит и все більше тут ничего не будет. Не оправдалось».

  Син Євдокії Іванівни каже, від цього провалля поступово руйнується і будинок. Стіни вкриті тріщинами, а фундамент цього року взагалі довелося оновлювати.

  Олександр Шаталов, мешканець Краснодона:«Стены полопались, фундамент ушел. Пришлось заново заливать, чтоб как-то удержать основание грунта в эту яму. С каждым годом, если была 2*2, сей час 4*6 и она приближается сюда».

  Коли вперше півгороду пішло під землю, родина дізналася, що саме тут до 1940 року розташовувався шурф у шахту. У Краснодонській міськраді кажуть, про це чують вперше. Утім,  його існування не виключають.

  Сергій Ізмайлов, заступник Краснодонського міського голови: «Проблема это у нас город шахтерский и здесь очень много подработок старых шахт. Сейчас просто отсутствуют все схемы горных работ. Поэтому мы, то там, то там обнаруживаем такие моменты. Они стихийные, мы с ними стихийно и боремся».

  Утім про проблему знали фахівці держпідприємства з ліквідації копалень. Саме вони 10 років тому і досліджували цей шурф. Кажуть, ще тоді заборонили господарям вести тут будь-яку господарську діяльність, адже це загрожує новими зсувами ґрунту. До того ж, ішлося у висновках, ділянка, на якій розташований шурф, не належить Давидовим, вони її самовільно захопили. 

  Олександр Кравчук, генеральний директор ДП «Луганськвуглереструктуризація»:«Вокруг этого шурфа произошло проседание в 90-е годы. Работы были проведены 1 раз, финансировались бюджетом, согласно имевшегося тогда проекта. Второй раз использовать бюджетные деньги мы не можем».

  Ліквідувати провалля й укріпити місцину - стане у кількасот тисяч гривень. Наразі ж міська влада пообіцяла найближчим часом засипати яму шахтною породою.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Українцеві в Панамі офіційно інкримінували замах на убивство
  Наступний матеріал
  Українські студенти вшанували переможців антипремії «Золотий Буратіно» [відео]