На Одещині пенсіонерку позбавили соцдопомоги за політичні уподобання [відео]

  Позбавити соціальної допомоги через політичні вподобання. Пенсіонерка з Одещини півтора року отримувала від держави додаткові гроші, утім, коли відмовилася голосувати за провладну партію, з`ясувалося - соціальної допомоги їй більше не побачити.

  На обліку в територіальному центрі соцзахисту Таїсія Каясьяненко перебувала останні півтора роки. Жінка розповідає: з начальницею соцзабезу Ольгою Голубєвою познайомилася напередодні виборів – чиновниця приїхала, щоб розповісти про успіхи Партії регіонів. Вдруге їхня зустріч відбулася у день голосування. 

  Таїсія Каясьяненко, мешканка села Нижній Куяльник: "«Ну как, вы решились голосовать за Партию регионов?» Я говорю: «Вы знавете, сегодня вообще не спрашивают, кто за кого голосует - табу». «Но как же, я же вас просила, я же вам объясняла»".

  Жінку разом з іншими пенсіонерами до дільниці, розташованої за 12 кілометрів від села, привезли на мікроавтобусі центру соцдопомоги. Водій розповідає: за те, що привіз жінку - отримав догану.  

  Микола Чалдар, водій автобуса: "Она меня спрашивает: «А чего Таисия здесь? Мы берем только тех людей, которые будут голосовать за Партию регионов» Я говорю: «А я откуда знаю, за кого она будет голосовать? Я ж не знаю»".

  Окрім Таїсії Касьяненко, соціальну допомогу отримують ще понад десятеро пенсіонерів Нижнього Куяльника. Зазвичай соцпрацівник привозить їм продукти та ліки, допомагає оплатити комунальні послуги. Пенсіонери кажуть, самі потрапити до райцентру не можуть.

  Зінаїда Важенцева, мешканка села Нижній Куяльник: "Раньше хоть автобус ходил, а сейчас у нас ни автобуса, ни транспорта. Мы нанимаем машину, чтобы поехать в Ивановку, нам надо 100 рублей заплатить".

  Таїсію Касьяненко позбавили соціальної допомоги на законних підставах - кажуть чиновники. Вона, мовляв, просто не має права на її отримання. У жінки є діти, відтак - вони мають опікуватися матір`ю.

  Тетяна Кучеренко, начальник відділу територіального центру Іванівської РДА: "Сделали проверку, она нам сама лично сказала, что у неее есть две дочери, одна живет в Израиле, одна живет в Одессе, но так, как она с ней не общается. Это ихние дела, в связи с тем, что есть закон, по котрому мы не имеем права безплатно обслуживать тех, у кого есть дети".
   
  Таїсія Касьяненко певна: причина відмови у допомозі - її політична позиція. Проте, у центрі соцдопомоги заявляють: те, що сімейний стан пенсіонерки перевірили одразу після виборів - співпадіння.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Опозиція в суді оскаржить невизнання результатів виборів у 5-ти округах
  Наступний матеріал
  У ЦВК почали оголошувати депутатів-мажоритарників
  Теги: