На Миколаївщині знаходиться голубина столиця України

  На голубину столицю України традиційно наприкінці листопада перетворюється містечко Новий Буг, що на Миколаївщині. Тисячі голубівників з усіх куточків держави та з-за кордону щороку приїздять сюди на масштабну виставку сизокрилих.

  Ще запорозькі козаки розводили голубів на Півдні України. Десята частина порід, зареєстрованих у Міжнародній асоціації голубівників - вивели саме в Україні.

  Алла Яцюк: "Це просто мала бути виставка голубів, а це перетворилося на дещо значно більше. Тут люди просто ділилися враженнями, вони просто відпочивали душею своєю, вони взяли для себе те, чого їм не вистачає сьогодні. Особливо в таких маленьких містечках".

  У Новому Бузі можна помилуватися та придбати різноманітних птахів і тварин, навіть екзотичних. Але господарі свята — голуби. Є серед них і льотні, й декоративні - такі далеко не полетять, але милують око. У деяких за пір`ям та пухом - навіть очей не розгледиш. А цей — Бухарської породи - взагалі, кажуть, як мала дитина – треба годувати з рук, лапи мити. Голубівники зі стажем тішаться - їхні лави поповнюються юними шанувальниками птахів.

  Микола Гострик, голова клубу голубівників “Політ”, м. Новий Буг: "С дєтства вони занімаются голубами, потом бросають. Ми стараємся їх привлікати, витягнути їх з вулиці — для того, щоб вони були добріші". 

  Чотирнадцятирічна Тетяна Скалій приїхала до Нового Бугу з іншого кінця Миколаївської області, Арбузинського району. Розведенням голубів зацікавилася рік тому.

  Тетяна Скалій, голубівниця: "Папа недавно начал и я тоже. Я смотрю за ними, помогаю их кормить, убирать, распределяю их по парам".

  Цьогорічна виставка у Новому Бузі - відбулася з розмахом. Трохи зіпсував атмосферу свята дощ, проте кількох тисяч справжніх любителів птахів опади не злякали.

  Федір Бондар, Миколаївщина, "5-й канал".  

  Попередній матеріал
  Зі Швейцарії виганятимуть за тяжкі злочини
  Наступний матеріал
  Чехія може надати Данилишину політичний притулок
  Теги: