На Миколаївщині поховали Оксану Макар [відео]

  Жертву резонансного злочину Оксану Макар поховали у селищі Шевченкове на Миколаївщині. Прощання відбулося у її рідному селищі Луч. Провести загиблу в останню путь зібралися не лише родичі, а й громадські активісти, які з першого дня після злочину вимагають неупередженого розслідування та адекватного покарання його винуватців.

  Щоби попрощатися з Оксаною Макар, до селища Луч Миколаївської області з`їхалися близько тисячі людей. Серед них і батько дівчини. У супроводі правоохоронців його привезли попрощатися з донькою із Херсонського слідчого ізолятора.

  Поховали Оксану Макар на кладовищі сусіднього села Шевченкове, адже в Лучі немає цвинтаря. Місцеві розповідають, до церемонії підготувалися навіть комунальні служби. На кладовищі, яке донедавна було схоже на болото, вимостили доріжки. Ховали дівчину у весільній білій сукні. Сусіди згадують Оксану лише добрим словом. Утім, визнають, родину Макар вважали неблагополучною.

  Любов, сусідка померлої: "Тікала, а потом кончіла інтернат і пішла собі зароблять на кусок хліба. А потомушо їй тут ніхто не мог помогти. Дєдушка бросив їх - пішов у другу сім`ю. А бабушка тоже-робила, ми копєйки тагда заробляли. Вона не могла її прокормить. Вот із етого всього і пішло вот ето от".

  На церемонію поховання прибули місцеві чиновники - губернатор області та мер Миколаєва. Щоби запобігти можливим заворушенням, процесію супроводжувала міліція. Двома автобусами з Миколаєва приїхали громадські активісти, які влаштували акції на підтримку Оксани. Вони запевняють - тепер докладатимуть зусиль, аби вбивць дівчини суворо покарали.

  Юрій Круцилов, громадський активіст: "Мы не собираемся бросать эту семью. У нас есть адвокаты. Мы с ними сотрудничаем. И мы будем в дальнейшем контролирывать это дело. Если дело будет не прозрачно - мы всегда готовы выйти и напомнить что мы за ними следим".

  Оксану Макар зґвалтували і намагалися спалити в ніч проти 9-березня. Дівчину знайшли перехожі у вкрай тяжкому стані - у неї обгоріло більше п`ятдесяти п`яти відсотків шкіри. Спочатку постраждалу лікували у Миколаєві. Згодом перевезли до донецького опікового центру. Протягом 20 днів найкращі фахівці боролися за її життя, однак 29-го березня Оксана Макар померла. Винуватцям смерті дівчини  загрожує 15 років тюрми або довічне ув`язнення. Досудове слідство Генпрокуратура обіцяє закінчити до середини квітня.

  Наталя Полтавець, Олена Мілова, 5 канал

  ***

  Попередній матеріал
  Теракти у Таїланді - 8 загиблих
  Наступний матеріал
  У США розпочалися слухання за позовом Тимошенко проти Фірташа
  Теги: