На Луганщині зник хліб [репортаж]

  Без хліба залишились найбільші міста Луганщини. У шахтарських Свердловську, Ровеньках та Краснодоні випічки не бачили кілька днів. Її перестали випускати тамтешні пекарські комбінати. У такий спосіб вони вимагають підвищити ціну на хліб. Виробники кажуть, не можуть працювати собі у збиток, адже агрфонод та гуртовики збільшили вартість борошна.

  У кожному продовольчому магазині Свердловська одна й та ж картина - порожні хлібобулочні полиці і категоричні продавчині.

  Між тим, мешканці бігають по місту у пошуках буханців.  Вже кілька діб не бачили їх у магазинах.  

  Валерія, жителька м. Свердловськ: "В наш магазина, который находится рядом с нашим домом второй день не привозят хлеб. Сегодня сказали после десяти будет. Мы пошли к десяти его не было".

  Водночас хліб зник і у Ровеньках та Краснодоні.

  Тамтешні пекарські заводи зупинилися через брак борошна. Щоби відновити роботу вони вимагають термінових трансферів борошна з Аграрного фонду і водночас підняти ціни на буханці на три-п`ять відсотків.

  Василь Рудой, голова правління ВАТ "Каравай": "Главный вопрос это решить вопрос аграрного фонда. Решив вопрос аграрного фонда мы все равно подходим к тому, что не может килограм муки стоить дороже хлеба".

  Обласні чиновники намагають   компенсувати нестачу хлібобулочних виробів завозною продукцією. Хліб доправляють із сусідньої Харківської області. Пропонують хліб і приватні пекарі - проте ціна на один буханець у них сягає шести гривень. Коли стабілізується ситуація  чиновники  не знають,  відповідальність покладають на підприємців. А споживачів  заспокоюють своєрідно.

  Раїса Сегаєва, начальник відділу захисту прав споживачів м. Свердловська: "В войну выделяли по 50-100 граммов хлеба и ничего все выжили. Возможно в связи с отсутствием муки используется мука высшего сорта и поэтому хлеб стоит выше".

  Вже на самкінець робочого дня на хлібокімбінати прийшла звістка: з аграрного фонду на Луганщину буде виділено 24 тонни борошна. Хліб із нього надійде лише. Проте вистачить його не на довго.  

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал


   

  Попередній матеріал
  У Києві відкрилася благодійна арт-виставка
  Наступний матеріал
  Україна потрапила до списку країн, яким загрожує дефолт
  Теги: