На Луганщині є село з одним мешканцем (репортаж)

  На мапі Луганщини - село з одним мешканцем. У Мирному - колись були десятки дворів. А нині - лишилося обійстя Марії Колотченко. Люди подалися звідти - у пошуках роботи. Жінка звикла жити без сусідів, але є серйозніші проблеми - їй не привозять пенсію і ніде купити хліба. Міняти на дев`ятому десятку років - місце проживання старенька не хоче, а дістатися найближчого села - вона вже просто не може.

  Від хати Марії Колотченко до автостради - 300 метрів. Попутним транспортом можна доїхати до найближчого села за покупками. Однак, три сотні  метрів - неподолана відстань для вісімдесяти-річної жінки. Ізоляції та самотності бабуся не боїться. Взимку вона тижнями не бачить людей. А от у літній сезон веселіше - приїздять бджолярі – єдині тимчасові сусіди, які допомагають з їжею та водою. У останньої мешканки Мирного ледь вистачає сил на присадибну ділянку.

   Марія Колотченко, мешканка с. Мирне: "У меня и цибулька и часник, цветочки уже сажаю, я не могу жить чтоб ничего небыло. Снег топили и ели а теперь вода в колодце появилась, но я не могу туда дойти".

  Возити пенсію для однієї мешканки Мирного – у районі не хочуть - каже бабця. Та й гроші їй нема куди витрачати - крамниці тут немає й не було. Як і інших благ цивілізації. Марія Василівна й не пам`ятає, коли селом опікувалася влада.

  Юрій Туркін, заступник голови Успенської сільскої ради: "В принципе даже возможности нет, если обращаются, то помагаем.  Самое главное работы нет, так село и осталось без жителей".

  У Мирному Марія Колотченко майже шість десятків років - з першого дня розбудови. Тут виростила п`ятьох дітей. Утім, усі поїхали, як і решта мешканців, за ліпшим життям, а вона вже кілька років одна на селі.

  Марія Колотченко, мешканка с. Мирне: "Куда я поеду, я с первого дня здесь, тут построила тут и умру, я им сказала в поссовете".

  Занепале ще на початку 90-х років село районні чиновники хочуть відродити. У планах - здати в оренду землю фермерам, а ті , за задумом чиновників,  перевезуть у Мирне свої родини. Тоді, кажуть, і зводитимуть крамницю, медпункт та пошту. Марія Колотченко сподівається дочекатися нових сусідів.  

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.89Мб)

  Попередній матеріал
  В Ірані журналістку засудили за шпигунство на користь США
  Наступний матеріал
  Поліція упіймала керівника угруповання ЕТА
  Теги:
  Loading...