На Луганщині утилізують застарілі боєприпаси [відео]

  Українські військові позбавляються радянських боєприпасів. Цьогоріч Петровський хімзавод на Луганщині планує знешкодити 85 тисяч реактивних ракет. Їхній термін використання уже сплив. Тож, боєприпаси розбирають на металобрухт, що піде на переробку, та вибухівку, яку використають у промисловості.

  На хімзавод імені Петровського звозять реактивні ракети з усіх війскових частин країни. Тут їх утилізують безпечним способом – розбирають вручну.

  Галина Мальцева, упаковщиця: "А че должно быть страшно? Главное - соблюдать инструкцию безопасности. Не бросать, не стучать, все должно быть аккуратно".

  Збиральниця Наталя Демотко на заводі працює вісім років. Скільки ракет пройшло через її руки - точно сказати не може. Один боєприпас розбирає за п`ятнадцять хвилин.
   
  Наталя Демотко, збиральниця: "Привозят ракету, ложим ее на стапель, раскручиваем все штифты, выкручиваем шашку. Вдруг - он не может быть, взрыв. Только если неправильно что-то сделано".

  Щоденно заводчани розвантажують 160 тонн боєприпасів.

  Микола Сибілев, головний інженер ХКО ім. Г.І. Петровського: "Это уже сам метательный заряд, который состоит из головного и хвостового. Это порох, который отправляет нашу ракету на 20 км. За счет этого пороха она летит".

  Цьогоріч Міністерство оборони замовило утилізацію вісімдесяти п’яти тисяч уламково-фугасних ракет. Це коштуватиме держбюджету 29 мільйонів гривень.

  Це вже утилізовані реактивні ракети. Їхні корпуси збирають до купи, згодом Міністерство оборони продаватиме їх, як металобрухт. А от порох залишається на заводі - його використовують у виробничому прорцесі.

  Володимир Коробов, генеральний директор ХКО ім. Г.І. Петровського: "Химическую продукцию, твердое топливо ракетное - мы покупаем, делаем взрывчатку для промышленности, реализуем на рынке Украины".

  Цьогоріч на замовлення військових утилізують реактивні ракети 1977 року виробництва. Наступними будуть боєприпаси 1978-го року.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Лондоні стартують Паралімпійські ігри
  Наступний матеріал
  Хвиля лісових пожеж накрила Боснію
  Теги: