На лікування українців, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, у держави бракує грошей

  На лікування українців, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, у держави бракує грошей. Лише 20% від потреби цьогоріч отримав Інститут клінічної радіології, в якому надають допомогу чорнобильцям. Напередодні двадцять п’ятої річниці установи, її керівництво заявило: пацієнтам доводиться самотужки купувати собі ліки. А ті, хто грошей не має - до стаціонару не лягають. Хоча шпиталізації потребують бодай раз на рік.

  За півмісяця шпиталізації гаманець пенсіонерки Євгенії Жданович значно потоншав. Вона восьмий рік поспіль лікується в Інституті клінічної радіології. Каже, раніше  витрати були мінімальними.   

  Євгенія Жданович, пацієнтка Інституту клінічної радіології: "Платные лекарства. Такого раніше не було? Нет".

  Саме це причина напівпорожніх відділень, переконаний ліквідатор аварії на ЧАЕС Леонід Миколаєвський. Чоловік один лежить у чотиримісній палаті. За кілька днів перебування у стаціонарі - уже витратив чотириста гривень.

  Леонід Миколаєвський, пацієнт Інституту клінічної радіології: "Тут маса людей, які цього не можуть зробити нажаль. Сьогодні це має бути справа сугубо держави". 

  У день на одного пацієнта Інституту радіології держава виділяє двадцять гривень. Тоді як, приміром,  онкохворим чорнобильцям треба щонайменше півтисячі гривень. Виходить, для забезпечення безперервного лікування, установі на рік необхідно.

  Віктор Сушко, заввідділу терапії Інституту клінічної радіології Центру радіаційної медицини АМН: "Оптимально було б десь приблизно 15-17 мільйонів гривень. З академії меднаук нами отримано приблизно 2,5 мільйони гривень. З Міністерства надзвичайних ситуацій отримано 500 тисяч гривень".

  Утім у МНС цифри називають інші.

  Дмитро Бобро, перший заступник голови Державного агентства з управління зоною відчуження: "Спочатку було виділено близько 600-т тисяч гривень на рік. А після перегляду бюджету для цього Інституту додано ще один мільйон гривень. От саме по цих коштах міністерство є головним розпорядником".

  Про додатковий мільйон у Інституті навіть і не чули. 

  Утім, кажуть, і цієї суми не вистачить для лікування чорнобильців. На академію меднаук - другого розпорядника державних коштів - також розраховувати марно. Там повідомили: віддали все, що отримали.

  Людмила Голоднік, "5 канал": "Фінансисти академії медичних наук зробили розрахунки відповідно виділення коштів Інституту клінічної радіології. Утім озвучити ці цифри на камеру часу не знайшли. Заклопотані проектом бюджету установи на наступний рік. Утім ще до ухвалення головного кошторису фінансисти, виходячи з досвіду, пророкують: 100% потреб недужих держава не покриє і у 2012-му".   

  Розв`язати проблеми фінансування Інституту радіології його керівництво планує за допомогою Мінохорони здоров’я. Пропонують, щоби саме МОЗ надалі піклувалося про установу замість МНС. У відомстві цю пропозицію вже розглядають. Його чиновники кажуть, якщо Уряд схвалить таку ротацію, то проситимуть  Мінфін збільшити бюджет Інституту в рази. 

  Людмила Голоднік, Максим Петраков та Орест Пона, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Аварія на залізниці в Польщі: 4 людей загинули
  Наступний матеріал
  У Сербії триває щорічний фестиваль кращих трубачів та духових оркестрів
  Теги: