Шукали останки воїнів у місцях боїв, що точилися на Ясногородському, Лютізькому та Букринському плацдармах. Пошуковці змогли встановити особу лише одного з солдатів - червоноармійця Семена Буряченка. Його родичів уже немає серед живих. Загалом, у братській могилі поховано 285 вояків, які загинули в роки Другої світової.
Олександр Тарасюк, заступник голови українського благодійного фонду пошуку "Пам`ять": "Это солдаты не похоренные - они брошеные, присыпаные. Они и в окопах, и в траншеях, и порой прямо наверху. Порядка 20 см., вот как его природа сама листьями похоронила, так он и лежал 70 лет".
Олексій Школенко, ветеран Великої вітчизняної війни, капітан 1-го рангу: "Здесь были очень тяжелые бои. Мне было тогда лет 19. Я был заброшен сюда из Москвы. Я в разветотделе сначала Волжском - под Сталинградом, а потом бросили при немцах сюда".
Вікторія Івченко, доглядає за братською могилою: "Здесь в 43-м году были кровопролитные бои за освобождение Киева. Это место достойно того, чтобы соблюдать уважение к этому месту и уважение к тем людям, которые здесь погибли".
Юрій Челембій: "Щоб люди, які не народилися під час війни, розуміли, що вони проливали кров за нас. Щоб ми жили спокійно, ні від кого не залежні".