На Хортиці знайшли ритуальні споруди віком 5 тисяч років (РЕПОРТАЖ)

  Найдавнішій знахідці на запорізькому острові Хортиця - 5 тисяч років, стверджують археологи. Вони розкопали ритуальні споруди у вигляді кам`яних кіл. Вік цієї знахідки і може бути датою заселення острова першими людьми.
  Деякі брили посунути з місця можна хіба що вчотирьох. Прадавні ж люди камені притягли від берегів Дніпра, обробили та розклали у формі величезних кіл, кажуть науковці. Встановити призначення таких споруд вони поки що не беруться, бо в ті часи люди не мали писемності. Тому історики лише припускають: ці мегаліти - ритуальні споруди.

  Максим Остапенко, гендиректор заповідника "Хортиця": "Загалом на цій площадці, території близько 100 квадратних метрів, було знайдено 12 культових кілець із каменю такого плану, як ми бачимо, і вік цих об`єктів досягає 5000 років. Це унікальні пам`ятки так званої середньостогівської культури".

  Поблизу кам`яних кіл не менш важливі знахідки - шматочки давнього посуду і поховання трьох дітей. Від кожної знайденої деталі - зліт фантазії і гіпотез. І це все планує використати для розвитку туризму запорізький губернатор.

  Олександр Старух, в.о.голови Запорізької облдержадміністрації: "Сьогодні всі сіли біля телевізора, включили про Індіану Джонса чи там про Лару Крофт – расхитительницу гробниц, подивились про археологію по телевізору і все. А люди якраз своєю практикою показують, що у нас не треба нікуди їхати - ні в Сахару, ні далі. У нас тут під ногами більше багатства, ніж там".

  За мріями про заохочення інтересу до місцевих пам`яток і обіцянка про збільшення фінансування розкопок. Втім губернатор натякає, у розкритті таємниць історії має допомогти не лише місцева влада.

  Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.98Мб)
  Попередній матеріал
  На Рівненщині запровадили іменних янголів-охоронців для новонароджених
  Наступний матеріал
  Масштабна пожежа у будівлі єгипетського парламенту
  Теги:
  Loading...