На Хмельниччині селяни протестують проти отруєння землі відходами птахофабрики [відео]

  Сотні тонн відходів виробництва птахофабрики щодня вивозять на землі, навколо яких розташовані вісім населених пунктів Хмельниччини. Люди скаржаться - сморід шкодить їхньому здоров`ю, а аміак, який виділяє курячий послід, вбиває родючі землі. На підприємстві відхрещуються від звинувачень, кажуть - винні несумлінні підрядники.

  Сморід та численні хвороби стали супутниками мешканців восьми сіл Кам`янець-Подільського району. Люди звинувачують птахофабрику, яка складає відходи виробництва просто неба у великих розмірах. Крім того, селяни бідкаються, що від сміття почали гинути родючі землі.
   
  Селяни: "Захвачують поле. Такими кусочками - там кусок... Люди побачили, починають протест висловлювати".

  Селяни: "Починаються різні хвороби. Хвороби легеневі".

  Станіслав Надольський, голова сільради с. Залісся-2 Кам`янець-Подільського району: "Повіє звідти - все, нема чим дихати, вони страдають. Люди проти цього всього. Вони звертаються, щоб це дєло заборонити".

  Науковці, до яких зверталися селяни для роз`яснень, підтвердили - курячий послід дійсно руйнує родючий шар.

  Руслан Гаврилянчик, доцент кафедри моніторингу навколишнього середовища Подільського агротехнічного університету: "Їх не можна складувати на землях сільськогосподарського призначення. Чому? Тому що після складування цю землю не можна використовувати. Там нічого не буде рости, навіть бур`яни".

  Представники птахофабрики нарікання на свою адресу не сприймають. Кажуть, у них на руках є угоди з підрядниками на вивезення відходів. 

  Олександр, головний інженер ПАТ "Авіс": "Вони в нас забирають згідно договора, фермерські господарства, куда вони вже везуть – це вже їхні питання".

  Вивчити ситуацію з утилізацією відходів має спеціальна комісія. До її складу залучили селян, екологів та науковців. Зацікавилися діяльністю птахофабрики і правоохоронці.

  Олександр Завадський, начальник Кам`янець-Подільського РВ УМВСУ у Хмельницькій області: "Надійшло звернення в лютому місяці про забруднення земель агрофірмою «Авіс». По даному факту відкрито кримінальне впровадження за статею 239 – забруднення та псування земель".

  Ольга Кравцова, заступник прокурора Кам`янець-Подільського району: "Слідством залучено контролюючі органи. По результатах отримання вказаних висновків органів, буде прийнято рішення. Прокуратурою району контролюється хід розслідування по вказаному кримінальному впровадженню".

  Селяни кажуть: після втручання контрольних органів, вивозити відходи на поля припинили. Але люди не заспокоїлися. Кажуть - ситуацію врятує лише спорудження переробного комбінату.

  Анастасія Савицька, Олександр Майборода, Хмельниччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У фірмі-власнику ТВі заперечили надання довіреності Альтману [відео]
  Наступний матеріал
  В Афганістані автобус зіткнувся з бензовозом - щонайменше 45 загиблих
  Теги:
  Loading...