5.ua

На Хмельниччині дороги ремонтувати взялися громадою [відео]

    У Кам’янці-Подільському на Хмельниччині дороги ремонтувати взялися громадою. Люди вирішили не чекати на державні кошти. На рахунок спеціально створеного благодійного фонду містяни переказують власні гроші. Кажуть – такий проект "прозорий" і значно дешевший.

  Судаков Борис, мешканець Камянця-Подільського: "Я скажу одною народною фразою: капец! Коментарії ізлішні. Ями, ями, ями, ями".

  Не добирають слів місцеві про ось це перехресття. Ще донедавна це була найаварійніша дорога у місті. Утім, вже кілька днів тут без вихідних працюють ремонтні бригади.

  Не дочекавшись допомоги від держави, із поганими дорогами у Кам’янці-Подільському вирішили боротися своїми силами. Для цього створили власний благодійний фонд "Кам'янецькі дороги". І за 3 місяці назбирали на ремонт понад 300 тисяч гривень

  Володимир Юрьєв, Підприємець: "Ремонт такого перехрестя вартує 92 тисяч грн. До проекту долучилося понад 10 підприємців. Ми не будемо тут розбирати: хто не виділив, хто винен і хто не спрацював. Нам це не цікаво. Ми – камянчани, і ми вболіваємо за своє місто".

  До боротьби із бездоріжжям долучились навіть члени товаривства сліпих.


  Василь Бурбан, Голова ГО підприємства УТОС: "Для того щоб допомогти зробити перехрестя, засипати ями, наше підприємство виділило 2000 грн. Для нас це кошти великі. Збирали, як то кажуть, по-копійці, але для того щоб людям було краще ходити і орієнтуватися".

  У міській раді запевняють, ремонт доріг коштом благодійників "прозорий". Адже чітко контролюються, як надходження, так і витрати. Ремонтні роботи навіть обходяться дешевше.

  Михайло Сімашкевич, Міський голова Кам'янця-Подільського: "Воно набагато дешевше получається, томущо приватний підприємець, коли він на єдиній системі оподаткування, вони не проплочують такі великі кошти які би вплинули на ціну даного проекту. 92 тисячі грн супротив 140 грн – це , ви самі розумієте, досить суттєві кошти".

  Благодійники вже відремонтували у місті 2 складні ділянки дороги. На черзі - кажуть - ще одна. У подальших планах - збір грошей на ямковий ремонт у житлових мікрорайонах міста.

  Анастасія Савицька, Олександр Майборода, Хмельницька область, "5 канал".


  Попередній матеріал
  Аномальні морози у Перу та Болівії забрали життя щонайменше 6 людей
  Наступний матеріал
  Експерти: Вибух у багатоповерхівці Харкова стався не через несправність газопроводу