На харківський кінофорум завітав П`єр Ришар (репортаж)

  Кінематографічний бузок розквітнув у Харкові. Другий Міжнародний кінофестиваль розкриває нові імена, нагадує добре відомі і повертає з небуття забутих класиків. П`єр Ришар, Мілен Демонжо та інші зірки гостюють цими днями на Слобожанщині, де триває кінофорум "Харківський бузок".

  Алею бронзових відбитків долонею зірок кіно торік започаткувала Мілен Демонжо. Мати знаменитої французької акторки – уродженка Харкова. Сама зірка "Фантомаса" - знову гостя фестивалю "Харківський бузок". Інший власник відбитку долоні, також харків`янин, режисер Володимир Фокін, який зняв "ТАРС уповноважений заявити". Він категоричний, як сама назва його культового серіалу.

  Поки у глині, згодом у бронзі. Відбиток залишає П`єр Ришар. Видатний комік уперше в Харкові – як спеціальний гість фестивалю. Влаштовує дегустацію власних вин та проводить творчий вечір. 74-річний актор жартує, згадує ролі та партнерів по зйомках і смакує горілку – чи то жартома, чи то насправді. Фішка вечора – знаменитий епізод з фільму "Укол парасолькою".

  Харків недаремно збирає подібний форум, бо він – батьківщина українського синематографу, стверджує кіно-літописець Володимир Міславський. Ця пам`ятна дошка - на честь Альфреда Федецького. Він першим в Російській імперії 114 років тому зняв у Харкові хронікальний фільм і продемонстрував його на примітивному екрані. Жодної стрічки класика в Україні не збереглося.

  Фестиваль – це ще й відкриття нових імен. Попереду - перегляд 35 короткометражних кінострічок авторів з 9 країн.

  Микола Піддубний, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

  Попередній матеріал
  Бійка у ВР: Парубій оскаржив порушену проти нього кримінальну справу
  Наступний матеріал
  British Petroleum звітує про перші успіхи у боротьбі з нафтовою плямою
  Теги: