На Івано-Франківщині триває фестиваль "Зелені свята на Гуцульщині" (РЕПОРТАЖ)

  Гучними народними співами та танцями відзначають Святу Трійцю у селі Прокурава, що на Івано-Франківщині. Там триває міжнародний фестиваль "Зелені свята на Гуцульщині". Окрім фольклорних гуртів з різних регіонів країни на свято приїхали також виконавці з Польщі, Ізраїлю та Молдови - загалом понад півтисячі людей.
  Парубки у вишиванках і верхи на конях очолюють ходу селян на фестиваль. Традиція відзначати Трійцю на Гуцульщині - має давню історію. На Зелені свята  застеляють долівки помешканнь травами та прикрашають хати зеленню. Зазвичай - це гілки берези, клену чи липи. Косівчанка Наталія Лаврук збирає трави усе своє життя. Нині прийшла на свято з букетом квітів та не простих, а цілющих.

  Наталія Лаврук, травниця (м. Косів): "Це я онучкам даю від грипу. А це ми всі п`ємо буквицю - щоб бути емоційним. А це дуб - символізує силу і здоров`я. В народі кажуть як є газда в хаті, то обов`язково стелять листям дубу бо господар вдома".

  Гуцульські дівчата привертали до себе увагу парубків оргинальним вбранням. Вони кажуть, що саме так, мов лісові мавки, одягалися жінки у давнину.

  Яна Рогожа, учасниця фестивалю: "Ось це ковиль-трава. Її спеціально привозять з Казахстану. А цей головний убір - дівчата востаннє одягяли перед тим як вийти заміж.

  Журналістка: "Чи можна вважати що саме так вбиралися у давнину?" 

  Яна Рогожа, учасниця фестивалю:  "Так у нашому селі саме так одягалися наші предки".

  Гостей фестивалю у Прокураві розваджали кілька фольклорних гуртів з різних регіонів України, а також Польщі, Ізраїлю та Молдови. Окрім співу, виконавці демонстрували ще й вміння грати на традиційних для свого народу музичних інструментах. Гуцульський цимбаліст Микола Данищук жартує, що його руки мають очі, тож грати може навіть із закритими очима.

  Микола Данищук, цимбаліст: "Такі фестивалі дуже потрібні - адже вони приносять лише задоволення людям. На інші фольклорні свята гуцулам важко потрапити, однак коли такий фестиваль відбувається у селі - то насолодитися ним може прийти кожен".

  Гостей "Зелених свят на Гуцульщині" не налякала навіть злива. Вони не лише спостерігали за забавами молоді, а й залюбки вчилися ткацтву на верстаті.

  Олена Микитин, майстриня: "Треба вміти вснувати, добре рахувати - ниточку до ниточки складати. Я плету все що хоче людина - рушники, китиці, браслети і навіть полотно з своїх ниток".

  "Зелені свята на Гуцульщині" триватимуть до вівторка. Увесь цей час, окрім ознайомлення з фольклором, усіх охочіх пригощатимуть традиційним баношем із бринзою.

  Оксана Дудій, Андрій Гаргара, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.50Мб)
  Попередній матеріал
  Пол МакКартні відкрив авторську виставку живопису в Києві
  Наступний матеріал
  Акції протесту поблизу будівлі уряду та адміністрації президента заборонили у Киргизстані
  Теги:
  Loading...