На Івано-Франківщині запускають відеозв`язку між судами й СІЗО

  Реаліті-шоу, але не для загалу. Систему суду в режимі онлайн - уперше в країні презентували на Івано-Франківщині. Відеозв`язок відбувся між залою апеляційного суду та кімнатою у СІЗО, де перебував підсудний. Не залишаючи стін закладу, він узяв участь в уявному розгляді його справи і бачив усе, що відбувалося на відстані кількох кілометрів. За тиждень - онлайн-система запрацює під час справжнього процесу.

  44-річний Леонід відбуває покарання за крадіжку, за ґратами йому лишився ще рік. Зіграти підсудного у першій апробації системи для журналістів чоловік зголосився добровільно. Від камери не ховається.

  Чоловік уявляє, як би він почувався в системі онлайн під час розгляду його справи. Каже, в окремій кімнаті йому, та й його співкамерникам - краще.

  Для експерименту - кімнату СІЗО обладнали технікою вартістю в 15 тисяч доларів. За порядком стежать конвоїри та адвокат, які перебувають поруч.

  Онлайн систему встановили на виконання Меморандуму про допомогу з правових питань між урядами США та України. Проект запланували 4 роки тому. Серед його переваг: відсутність контакту сторін, які судяться, а також економія коштів під час перевезення та безпека. 

  За словами суддів, систему не застосовуватимуть у випадках особливо тяжких злочинів. До того ж, якщо підсудні захочуть відкритого процесу - мають право відмовитися від он-лайн впровадження.

  Анастасія Краснова, Антон Гетьманський, Івано-Франківськ, 5 канал


   

  Попередній матеріал
  Журналістам показали ДОТи під Києвом часів Другої світової [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Кравчук: На 1000 гривень пенсії прожити не реально
  Теги: