На історичних пам`ятках Києва можуть розмістити QR-коди [відео]

  Заміну туристичним гідам запропонували столичні веб-дизайнери. На історичних пам`ятках Києва хочуть розмістити кьюар-коди - це зашифровані тексти у вигляді квадрата. Прочитати інформацію можна, сфотографувавши малюнок на мобільний телефон, там він автоматично перетворюється на повідомлення.

  Що воно таке -  QR-код, в Україні мало хто знає, констатують автори цих робіт. Чорний квадрат, схожий на лабіринт - це зашифроване текстове чи цифрове повідомлення. Зрозуміти, що там написано можуть. 

  Тетяна Журій, організатор виставки: "В первую очередь, люди  у которых есть смартфоны или соответствующие программы, т.е., это на основе ОС Android, ну эти все современные телефоны. Люди, у которых есть в телефоне камера. Они тоже могут этим пользоваться. Им немножко сложнее, надо скачать программу, загрузить ее, она бесплатная в Интернете, и тоже расшифровывать эти коды".

  Дмитро - перший перехожий, кому вдалося розібрати абстракцію.

  Повідомлення англійською хлопець розібрав. І каже, якщо такі коди розмістити на усіх пам`ятках архітектури, іноземні туристи зможуть зорієнтуватися у місті і без гіда.

  Дмитро Кордончик, киянин: "Человек, который не может разговаривать по-русски, по-украински, он просто с телефона снял его и у него просто высветилось, что это такое и для чего это тут стоит". 

  Зашифровані підказки у Києві - лише на виставці, а от у Львові та Вінниці - їх вже задіяли для туризму. У Галицькій столиці QR-коди розмістили на сотні найпопулярніших серед туристів об`єктів. На кожному - по 2 екземпляри - українською та англійською. Наразі у такий спосіб можна дізнатися лише назву та історію визначних місць. Однак, у майбутньому.

  Ольга Кочмар, в.о.нач.управління туризму Львівської міькради: "Власники сучасних iPhone, iPad  підносячи до них свої пристрої будуть мати змогу побачити зображення об`єкту столітньої давнини, тобто фотографію, якій 100-150 і більше років. Тобто будуть мати змогу побачити старе зображення об`єкта і сучасне".

  Юлія Фінгарет, 5 канал: "Створити QR-код не складно, варто лише відкрити в Інтернеті відповідну програму, ввести туди інформацію, яку ви хочете зашифрувати, і програма перетворить її на код".

  Менш ніж за хвилину веб-дизайнер Ольга Луценко створила QR-код сайту 5 каналу. 

  Ольга Луценко, веб-дизайнер: "Вот у нас есть веб-адрес, мы его копируем, вводим в нужное поле, в одной из закладочек и справа сразу видите, как выглядит этот кьюарчик. Человек сразу телефоном сосканирует, получит веб адрес, и сможет зайти на сайт".  

  Дизайнерка хоче, щоб усі столичні пам`ятки прикрасили подібними шифрами. Єдина проблема -далеко не кожен має сучасний телефон, щоб їх прочитати.

  Юлія Фінгарет, Олександр Ваврищук, Євген Родіон, Олексій Тищенко та Орест Пона, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  Стартував Сорочинський ярмарок [відео]
  Наступний матеріал
  Дорошенко:Уряд виступає як єдина команда
  Теги: