5.ua

На Донеччині прокуратура розслідує смерть дитини через відмову у госпіталізації [відео]

  Мати дівчинки приїхала на похорони п'ятирічної доньки. Два роки вона була на заробітках. Опікувався дитиною лише дідусь. Жінка переконана – батько не винен, що не догледів, коли дівчинка вилила на себе окріп. Винуватить лише медика, який не наполіг на шпиталізації.

  Мати: «Они же могли забрать ее силой, даже если не отдавали».

  Зі слів Сергія Вінникова, коли онука обпеклася – не надто скаржилася на болі. Тож чоловік лікував дівчинку самотужки. Проте на десятий день після інциденту онуці стало гірше. Приїхала швидка. Фельдшер запропонував забрати малечу в лікарню. Про те, що дівчинка у критичному стані, медик не повідомив, тож дідусь написав відмову від шпиталізації.

  Сергій Вінніков, дідусь: «Он сказал – болевой шок. Он посмотрел ее, даже не послушал. Он померил температуру и посмотрел глазки ей. Говорит, кризис миновал, это у нее был болезненный шок. Он говорит – давайте госпитализируем. Там врачи – как вам сказать – я не доверяю. Если бы он сказал, что ребенок в критическом состоянии – разве я бы ее оставил. Никто бы не оставил».

  Микола Шажко, фельдшер станції швидкої допомоги  м. Сіверськ: «У ребенка было состояние средней степени тяжести. Я дедушку неоднократно предупреждал о тяжелом состоянии ребенка. Но он заявил, что отказывается ехать куда-либо. Написали отказ. Есть свидетели, которые это видели. Ребенок остался дома. Силой мы не можем забрать. Он дедушка. Я нарушаю закон. Я не могу силой. Это отказ. Это осознанный его выбор».

  Дії дідуся та фельдшера тепер перевіряє обласна прокуратура.

  Тетяна Чекайлова, начальник відділу захисту прав і свобод дітей  прокуратури Донецької області: «В рамках досудового розслідування буде надано оцінку діям близьких родичів та лікарів швидкої допомоги, якими не було прийнято всіх заходів щодо госпіталізації дитини у тяжкому стані».

  Якщо перевірки доведуть, що дитину можна було врятувати, прокуратура відкриє провадження за фактом службової недбалості медиків.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Сіверськ, Донеччина, 5 канал.

   

  Попередній матеріал
  У столиці стартували дні Львова [відео]
  Наступний матеріал
  Траса Одеса-Рені досі вкрита шаром води
  Теги: