На Донеччині комунальники масово відмикають старі ліфти [відео]

  У Горлівці, що на Донеччині, комунальники вимикають лІфти у багатоповерхівках. Пояснюють, що підйомники відпрацювали свій ресурс, і подальша їхня експлуатація небезпечна. Але нові ставити не поспішають. У міській раді, яка має опікуватися заміною та модернізацією ліфтів, кажуть - підйомники справні, а комунальні служби мають власний інтерес.

  Отак, крок за кроком, Олена з однорічним сином підіймаються на 12 поверх. Ліфт у їхньому будинку не працює з минулого тижня.

  Юлія Бірюкова: "Еще совсем мало прошли. Еще далеко идти. Как можно так. А если сумки? А сейчас я его положу спать и бежать надо - старшую бежать со школы, первый класс".

  Уляна Дюбіна: "Лишний раз уже не поднимешься. Не выходишь. Вот, с палкой идешь".

  Заручниками ситуації стали мешканці щонайменше 30 горлівських багатоповерхівок. Комунальні компанії відімкнули підйомники через завершення терміну експлуатаціі. Більшості з них давно перевалило за чверть століття. Мешканці будинків - не приховують обурення.

  Володимир Калініченко: "Понятно, что безопасность. Но надо же что-то делать с лифтом".

  Валерій Счастливенко: "Кто за этим должен следить? Было раньше лифтовое хозяйство, которое отвечало за лифтовое хозяйство. А сейчас - я не знаю. А остановить, учитывая, что у нас безхозяйственность - люди разберут, кому надо".

  Ліфти почали відключати одразу декілька компаній. Кажуть, працюють собі у збиток, адже платня за користування підйомниками становить майже третину від загального рахунку за комірне. Однак, ризикувати життям людей не можуть.

  Володимир Сипало, фінансовий директор житлово-комунальноі  компанії: "Мы как - на свой страх и риск, потому что, если случится какое-то несчастье после того, как кончится срок службы эксплуатации лифтов, в первую очередь сядет директор. Это как дважды два. А потом будут разбираться - кто виноват и кто не финансировал. Всю ответственность за жизнь людей несет обслуживающее предприятие".

  Натомість, у міській раді, якій належать підйомники, кажуть - відмикати ліфти комунальники мають право лише після експертних висновків комісії з технічного нагляду. Однак, висновків такої експертизи їм ніхто не надав. Тож, переконані чиновники, ліфти зупинили незаконно, і комунальники мають за це відповісти.

  Вадим Ісаков, заступник Горлівського міського голови: "Я понимаю, что эти лифты доведены уже до такого состояния, что может быть, действительно, они несут опасность. А что делает та организация? И как она за деньги жильцов обслуживает? Здесь уже должны подключиться правоохранители. Поэтому ряд писем будут направлены и в областное, и городское СБУ. И пускай правоохранители поставят точку".

  Паралельно зі зверненнями до правоохоронців, чиновники збираються провести незалежну експертизу кожного ліфта у місті.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Горлівка, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Українець здобув чергову медаль на чемпіонаті Європи з біатлону
  Наступний матеріал
  Мешканці Луганщини скаржаться на трухляві електроопори
  Теги:
  Loading...